Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz csucsbicep #7515 üzenetére

    Ha minden jól megy, holnap vagy holnapután fogok összerakni 3 komplett 3600-as konfigot, itthon meg 2600-as gépem van, fix 4.0GHz-en. Szóval be fogok tudni számolni a fejleményekről. :)

    Ami difi lehet, hogyha a ramok nem 3000MHz CL16 vagy jobb beállításban mennek, azt megérzi a Ryzen, Intel kevésbé.
    Az Nvme-s SSD-nek viszont kb. csak tesztprogramokban jön ki mérhető előnye, valós körülmények között nem igazán, mert úgy se a sata interface lesz a szűk keresztmetszet, hanem a proci és a ram. (egy normális, gyors SSD-t feltételezve mindkét csatlakozó felületen)
    Még difit eredményezhet, ha az Inteles gépen frissen felrakott oprendszer van, a tieden meg már régebbi telepítés. Itthon már régi W10 telepítésem van és nem is nevezhető fürgének, van Linux is a gépen, de az több másodperccel hamarabb bootol és tölti be a böngészőt, mint a Windows.

    *szerk: a munkahelyi gépem 8700K-s Intel volt, de az a proci még ma is rettenetesen túl van árazva, nem is beszélve a hozzá kellő alaplapról. Relatíve kb. 20%-al erősebb a 8700k mint az én 2600-am, de munkában ez nem érződött.

    *szerk2:
    Jó hangnak meg tudok ajánlani Asus Xonar DX hangkártyát alaplapi megoldás helyett, megéri.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák