Új hozzászólás Aktív témák

  • Ga

    tag

    Sziasztok,

    Egy elég furcsa viselkedést figyeltem meg az E350M1-en. Hátha más is találkozott vele.
    A dolog úgy indult, hogy kis süvítő ventit eltávolítottam, és egy 12 cm-es házventit operáltam a lap fölé. A jelenséget előtte nem figyeltem, de nem kizárt, hogy a sima ventivel is produkálta.
    A jelenség a következő: amint a CPU thermal sensor kb 49-50 fok köré ér VAGY a GPU hőmérséklet 74-75 fokot mutat, a kis Brazos automatikusan visszaveszi az órajelet 800MHz-re, illetve a feszültésget 0,9 V körülre.
    Az operációs rendszer Win7 x86, alaptelepítés, a legfrisebb meghajtókkal.

    Nem, nem a CnQ miatt van. Mindezt kikapcsolt CnQ és egyéb energiagazdálkodási opciókkal, és Win7 alatti max perf beállítással produkálja. Na EZ a leginkább furcsa. Nomeg az, hogy egyetlen hivatalos tesztet, forrást sem találtam, ahol a írtak volta a jelenségről.

    Kérdés:
    Találkozott-e már valaki olyan teszttel, leírással, amely kitért volta a Brazos esetleges automatikus fogyasztás- és hőmérsékletszabályzó képességeire? (Láthatóan nem Win7 alapú, vagy egy rejtett driver szintű, vagy hw szintű megoldásról van szó)
    Akinek hasonló AsRock platformja van, tudna tenni egy próbát, esetleg más OS-el?
    A szenzor által jelzett CPU és GPU hőmérsékletek között nálatok is min. 20 fok van? (50 vs 75)?
    A kis ventivel milyen hőmérsékleteket mértek? Azzal is felmegy 75-ig a GPU?

    Legjobb repró: Prime, vagy egyszerűen elindítani a legfrissebb FurMark-ot, és pillanatok alatt felfűti a GPU részt.

    Köszi,
    Ga

Új hozzászólás Aktív témák