Új hozzászólás Aktív témák

  • agent11

    tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni, mert AMD fronton még új vagyok. A történet röviden annyi, hogy magamnak és öcsémnek is össze lett rakva egy Trinity alapú PC. Az öcsém konfigja a következő: ASUS F2A85-M, A10-5800K és egy 2400-as Kingston Predator 8GB kit. Az enyém: ASUS F2A85-M Pro, A10-5800K és egy 1866-os Kingston HyperX 8GB kit. Nekem nem volt gondom a géppel, mert én egyelőre csak letöltésre és HTPC-nek használom a PC-t, de öcsém játszani is szeretne vele. Öcsém gépe kb. 1 hete üzemel, de át kellett mennem, mert nagyon gyakran csontra fagy a rendszer (Win7 64-bit). Próbáltam a memória profilokkal játszani, de még 1333-on is ugyanúgy fagyott a rendszer mind Intel Burn Test, mind pedig Prime95 Blend teszt alatt. A játékok is kb. 10 percen belül kifagynak. Én a memóriára gyanakodtam, de miután hazajöttem gondoltam én is letesztelem a gépem és meglepetésemre a Prime95 ugyanúgy szinte azonnal lefagyasztotta a rendszerem.

    A kérdésem az lenne, hogy mi kerülhette el a figyelmemet a BIOS beállításokkal vagy egyéb dologgal kapcsolatban ami miatt mindkét rendszer jelenleg instabil? Én a saját memóriamuduljaimat a QVL alapján választottam és manuálisan állítottam be az időzítéseket az SPD info szerint. Ezt nemrég itt a fórumon tanácsolták!

    Szóval a cél az, hogy tuning nélkül a gyári specifikációknak megfelelően stabilan működjenek a gépek. Légyszi segítsetek ha van valami ötletetek! Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák