Új hozzászólás Aktív témák

  • BlueAthlon

    senior tag

    válasz Oliverda #272 üzenetére

    Igen, ott egy kit az asztalomon, hétvégén fogok oda jutni, hogy megkapja az A10 5800K maga mellé...

    Anno az EVO corsa esetében játszottam az időzítésekkel, Llano esetében 2400 -nál kb 4-5% lehetett a differencia egy lazább és egy szorosabb beállítás között..

    Kedvencem egy régebbi verziós MSI kombustor ( szőrös fánk - MSI változata ), amivel szoktam nézegetni, hogy az adott Northbirdge / memória beállítás hogy fekszik az IGP-nek.. ( mutatja hány FPS-sel fut éppen ). Elég érzékeny a frame buffer sebességére, GPU-ra alig.

    Pl Llano esetében alapból DDR3-1866 6-9-6-24-1T mellett 67-72 FPS-t ment 1366x768-ban ( 600 v. 900 mhz GPU, az mindegy volt neki ), Trinity esetében ugyanezek a beállítások 76-80-at eredményeztek.

    Llano esetében a max amit kicsavartam 96-97 FPS lehetett 2500 magasságában, csak akkor más összefosta a bokáját a magas NB órajel miatt ( ASUS supportnál próbáltam megérdeklődni - szépen, érthetően leírva mit-miért -, hogy más gyártókhoz hasonlóan tervezik-e betenni a biosba az NB órajel osztót, de többszöri jóhiszemű próbálkozás után ellenére elakadtam a magyar telefonfelkapkodó, "ticket insert into CRM/Service desk database" versenyzőkön, akik többszöri kérés ellenére sem forwardolták a direkt angolul megírt kérést ( nyelvi és technikai tudatlanságból adódó félrefordításokat elkerülendő ) a developer teamnek ....

    Trinity esetében idáig egy 2x2GB-os 9-10-9-28-2T-s DDR3-2200-es Geil Kittel tudtam játszani kicsit, de egyelőre 2200 a max ami stabilan kijött belőle ( Llano mellett ez 2333 9-11-9-28-2T volt ).

    Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

Új hozzászólás Aktív témák