Új hozzászólás Aktív témák

  • mondomén

    őstag

    Hahó!

    Látom nem nagyon pörög a topik.:) Azért leírom röviden hogyan sikerült felrakni a Jelly Bean-t, hátha valakinek segít majd. Itt megjegyezném, hogy első androidos eszköz itthon, szóval abszolút kezdő vagyok minden téren... Nagy segítségemre volt ans fórumtárs, nélküle nem tudtam volna megcsinálni. Itt is köszi! :)

    Szóval, nekem az jött le, hogy a folyamat 4 lépésből áll.
    1. Driverek felrakása a számítógépre (hogy egyáltalán normálisan lássa a gép a fire-t)
    2. Rootolás
    3. TWRP recovery felrakása a fire-re
    4. Rom csere

    Az első lépést egyből jól megszenvedtem. A lényeg, hogy a szükséges drivereket CSAK angol win7-re tudtam felrakni! Először is fel kellett rakni a Java Development Kit-et és az Android SDK Manager. Majd jöhetett a fire USB driver felszenvedése. Mindezt azért, hogy működjön az ADB és a rootoláshoz használt program egyáltalán felismerje a kindle-t.

    Ha ez megvan jöhet a rootolás. Kezdeném azzal, hogy én ezt először virtualbox-ban win7 alatt csináltam, ami azt eredményezte, hogy a fire beragadt a kindle fire logónál egyből a folyamat elején. Szóval mindenképp szükség volt egy rendesen telepített angol win7-re (azért angol mert a driverek nem is települtek magyarra). Itt tulajdonképp eléggé beszartam, mert magyar leírás nem igen van ehhez, XDA-t olvasgattam, de kezdő lévén semmit sem értettem. Aztán ans linkelte a megoldást. Problem solved, lehetett folytatni.:)

    Innentől baromi egyszerű. A 2. és 3. lépést EZ alapján kell megcsinálni (vizuális típusoknak itt egy videó), a 4-et pedig EZ alapján. A leírásban minden linkelve van, a program amivel csinálni kell egyszerű mint a lejtő, csak egy kis szerencse kell, hogy végig fusson rendesen az egész. Miután minden végzett én nyomtam TWRP-ben egy factory resetet mert anélkül nem bootlot be a fire, csak pörgött a jelly bean bootlogó.

    Biztos sokan tisztában vagytok már ezekkel, de hátha betéved majd ide egy hasonló kvalitásokkal rendelkező emberke mint amilyen én vagyok... :D
    A Jelly Bean egyébként nagyon patent, piszok gyors a GO launcheres amazonos katyvasz után.:) Egyedül a pc-ről való másolásnál akadt gondom vele. Egy viszonylag nagy fájlt sehogy sem sikerült felrakni rá, a felénél hibával folyton elszállt. A fire egyszer ki is kapcsolt közben és csak újra gépre dugva éledt fel, picit ökölbe szorult a seggem azért...:) Mást nem tapasztaltam, nem én használom a fire-t, de majd írok ha felrobban vagy valami.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák