Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fotonhámozó

    senior tag

    válasz Fandango #51828 üzenetére

    +1

    + az ilyen nagylátós képeknél célszerű nagyon közel tenni az objektívet a fő témához, hogy igazán hatásos legyen a perspektíva. Ezen a képen túl távol van a gyökérzet.

    Néha előfordulhat, hogy a saját testi épsége érdekében jobb, ha lemond az ember az ütős nézőpontról :B Így jártam pénteken, kimentem a Medvesre, épp a rónafalui részen legeltek a tehenek a fennsíkon. Az egyik fiatal borjú lefeküdt pihenni, háttérben kezdett lemenni a nap a felhőtakaró alatt a Karancs mellett, erős narancsosan-rózsaszínesen-lilásan megfestve az ég alját. Salgó vára is jól látszódott, nem takarták ki a fák. Csak alapzoom volt nálam, túl rövid volt, mondom muszáj bemennem a villanypásztoron belülre, ezt a témát nem hagyom ki. Ahogy átbújtam a zsinór alatt, a tehenek abbahagyták a legelést, figyelni kezdtek. Ahogy közelítettem a kicsihez, ők is közeledtek hozzám. Le kellett volna hasalnom a tehénszaros fűbe az igazán jó nézőponthoz, de nem mertem. Tartottam tőle, hogy hasalva nehezen tudnék elmenekülni a múúúk elől. Így inkább csak letérdeltem, lőttem pár képet (bal oldalt a nap, középen fókuszban a borjú, háttérben - jobb oldalt Karancs és Salgó vára). Közben a kicsihez az anyja (?) és egy másik borjú is odament, a csorda viszont egyre jobban közelített felém. Elég félelmetesek ezek a nagy dögök közelről. Jobbnak láttam odébbállni, kicsit para helyzet lett a végére.

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

Új hozzászólás Aktív témák