Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Biga123

    addikt

    válasz MaxxDamage #6405 üzenetére

    Ésakkor ez a gyakorlatban úgy nézne ki, pl ha megveszek valamit magán személytől, nálam a számla , és személyesen viszem be a cuccot , akkor elkérik a személyit :F
    Mert fiókból intézett visszaküldős mókát eleve nem is tudsz indítani ugyebár.
    És igen volt róla szó h adásvételi kell, és akkor át lehet rakatni a te fiókod alá alzánál.

    [ Szerkesztve ]

    ---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

  • Vismajor01

    addikt

    válasz MaxxDamage #6405 üzenetére

    Nem tudom, hogy pont alzánál intéztem e garanciális ügyintézést úgy, hogy nem tőlük vettem de mindig szerettek kicsit keménykedni, aztán amikor visszakeménykedtem akkor más volt a dolog.

    1. Alaplap nem adott többé képet, nem bootolt be. Beküldtem gariba, visszajöttek hogy mivel az USB3 a 24 pin közül az egyik le van törve ezért nem garanciális a termék. Mondtam nekik, hogy az már az első installáláskor letört és aztán 8 hónapot működött a cucc, egyrészt, másrészt egy adott alkatrész adott fizikai sérülése nem feltétlen okozója a hiba fenállásának- Amennyiben igen, azt a hatályos magyar jogszabályok szerint nekik kell bizonyitani. Ki is cserélték

    2. Vettem telefonomra "premium" fóliát, pár hónapra már tele volt hajszálrepedésekkel. Ügyintéző csávó egyik karc (képernyő másik oldalán) sarkára rámondta h fizikai impact, szal az egészre nincs gari. Mondtam h nah akkor boltvezető, csaj meg persze tökre velem értett egyet, hogy nem általános fóliát vettem, hanem az ő "premium" fóliájukat örökgaranciával meg felrakással meg mitudomén mivel. És hogy elfogadhatatlan hogy igy nézzen ki.

    Érdekes elégtétel volt ezután, hogy felvette a telefont, és 5 percre rá megjelent a csávó aki engem előtte elküldött a *ba, és elmagyarázta neki hogy mit kell kicserélni és mire és azonnal :C

    Szóval cégeset nem tudom, de jótállás nem személyhez hanem vásárlási időponthoz kötött. Nem kell bizonyitanod, hogy te ki vagy, vagy mi vagy, a vásárlás dátumát kell hitelt érdemlően bizonyitanod, és ennyi. És a jogszabály>ÁSZF, szal hiába irja bele, hogy csak számlát fogadnak el jótállási jegyet nem, vagy forditva, vagy csak a kettőt együtt. A jogszabály kimondja, hogy vagy az egyik vagy a másiknak kell meglennie, és kész. :R

    Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

Új hozzászólás Aktív témák