Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    Srácok! A véleményeteket kérném egy dologban. Történt a következő eset:

    Volt egy GW4850-es refhűtéses kártyám ami tönkrement. Elküldtem gariba, és úgy döntöttem, ha megjön eladom.Beírtam egy apróba amiben 4850et keresetek, hogy lenne ez a kártya egy két hét múlva eladó. Írtak rá egy csomóan mások is, akik látták a hszt, az elsővel aki írt megegyeztem, hogy amikor visszajön ez a kártya, küldöm neki 33,5kért. Végül aztán letelt az az idő, amit a boltban mondtak az ügyintézésre, és nem jött a kártya. Aztán felhívtam a boltot, kiderlt hogy nincs ilyen kártyájuk, nem is várható, és emiatt nem küldték. Megegyeztem a bolttal, hgoy úgy simítjuk el a dolgot, hogy küldenek egy jobb kártyát. Ez végül egy spéci hűtésű GW 4850 lett. Az eredetileg megbeszélt refhűtéses kari ára újonnan 35k+futár/posta díj, ezé meg 42k+futár/posta. Elég sokat szívtam a garis cserével, nekem kellett felküldeni a saját pénzemen a kártyát, ez még nem nagy összeg, (1k), aztán eltelóztam miatta kb 1k-t, a futárdíj amivel visszajött meg teljesen kiakasztott 3k volt. Emelett persze saját pénzen kellett állnom magamnak egy másik kártyát az is lóvé mert így 2 kártyán bukok. Emiatt meg a kari értéke miatt amit kaptam úgy gondoltam, hogy megérne a vevőnek is 36k-t( ebben már benne a posta), így 6kval olcsóbban kapná meg a karit, meg én sem buknék rajta annyit, legalább a futárdíj egy része visszajönne. Ennek ellenére a vevőnek nem kellett, azt monjda inkorrekt vagyok, mivel nem ugyanannyiért adom a jobb karit, mint a gyengébb sima refhűtésest, mert hogy ez nekem semmivel nem került többe. Én igyekeztem olyan árat mondani, hogy ne 6kval legyen drágább mint a boltban, +2,5kval még bőven a piaci ár alatt vagyok. A kari természetesen teljesen új, nem volt gépben 3 év kiskergar mától illetve már tegnaptól számítva. Szerintetek g3ci vagyok, amiért úgy gondoltam, hogy járna nekem is egy kicsi a jóból, ha már úgy hozta a sors, hogy jobb karit kapnék? Vagy abszolút nem jár nekem semmi, és legyen minden haszon a vevőé? :F

Aktív témák