Aktív témák

  • Forest_roby

    őstag

    válasz Protezis #32 üzenetére

    Hi!

    Látom sok ember van itt a ph! -n aki ért ehhez a dologhoz... és még segítetek is a fejlődésemben. : ) [happy]
    Forráskód: Részemről én köszönöm a felajánlást, de nem kérem ennek az oldalnak a forrását, nem lenne szép tőlem ha visszaélnék vele -persze ez csak rajtam áll, de még a lehetőséget se szeretném megadni magamnak.
    Viszont, ha már forrásoknál tartunk. 2db php file, ahol az egyik átad a másiknak több ( min 2db ) változót ilyen session -os módszerrel az jól jönne, csak a megértés miatt.
    A prog.hu -n van egy ilyen beléptetős oldal forrása -azt letöltöttem és nézegettem, de az igazat megvallva nem világos minden lépés. Lényeg az, hogy elég bonyolult így elsőre.
    Van egy előzménye is -egy counter.php oldal, ahol ilyen módszerrel hívogatja magát a php és mindig növeli eggyel az éppen aktuális counter értéket -nyilván a couter értékét adja tovább magának az oldal. Ez meg azért kevés, mert nem tudom, hogy minek kell benne lennie a küldő php file -ban és minek a fogadó php file -ban, mert itt egyben van a kettő és ráadásul csak egy változó van.... : (
    Na akkor mégegyszer!
    kérdéseim: ha van 2db php file és az egyikből át akarok adni a másiknak változókat, akkor melyik php fileban mit kell csinálni, hogy működjön a dolog? / erre nyilván jó lenne egy ilyen jellegű forrás /
    Vagy lehet, hogy félreértem az egészet és hülyeségeket kérdezek :F *

    Bocs az OFF-ért ez nem ide tartozik..

    Köszi az eddigi segítséget!
    skera: köszi neked is!

    Forest

    *ez azért jutott most eszembe mert a login –os oldalon is valahogy úgy volt megoldva, hogy minden php file elejére includolva van a login.php, ami az egész session –os cuccért felelős és persze annak a kiértékeléséért is. Így ha továbblépek egy likre, akkor az átküldött adatokat szintén a küldő dolgozza fel – végeredményben itt is magának küldi az adatokat a php file – hú ez lehet, hogy nagyon nem érthető. ( forrás: [link] )
    :R

    [Szerkesztve]

    -=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

Aktív témák