Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz ViZion #17568 üzenetére

    Én is nagyon szeretem a Myriad Prót, csak ritkábban használom, mert kezdik ezt is túlhasználni. Ahol ugye megvesznek egy Adobe terméket, ott megkapják vele együtt, és lehet orrba-szájba használni. Mint például a Füles rejtvényújságban. Az elejétől a végéig ezzel van szedve.

    Helveticát azért szeretem, mert annyiféle betűváltozata van, hogy azzal tényleg majdnem mindenféle tipográfiai feladatot le lehet tudni. Egyébként, ha lehet, én is kerülöm a használatát, esetleg számokat szoktam bepótolni, mert a kedvenc Alright Sans-omban ugráló számok vannak, és az eléggé hülyén mutat tipóban.

    A Futurát is használom, viszont témafüggő. Elegáns környezetbe való, dekoratív betű. Hirdetni ritkán lehet vele, címnek sem mindig jó, mert idétlen a kérdőjele. Van, amikor kifejezett hátrány a nem párhuzamos „M” szár, olyankor elő kell venni a Helveticát, de abban meg hagyományos „a” van a Futura italic stílusú „a”-ja helyett.

    Fel van néha adva a lecke, az biztos!

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák