Új hozzászólás Aktív témák

  • Fireman67

    tag

    válasz moonlight115 #226 üzenetére

    Köszi Kolléga!
    Akkor mindjárt, egy most már vidám, de akkor igencsak bosszantó történet.
    Sötét téli este. Szolgálaton kívül, otthon kaptam egy riasztást, az előző házamnál.
    Egy utca végén lakó roma család feje rémülten csengetett, hogy ég a házuk, hívjam a kollégáim és menjünk oltsuk el. Egy rossz kémény okozta mennyezet tűzzel találtuk magunkat szemben. Az én védőruhámat is hozták a szolgálatosok, így beöltözve segítettem nekik beavatkozni.
    Azt tudni kell, hogy a mennyezet tűz igen nagy kosszal jár, sajna sokkal nagyobb területen meg kell bontani, mint a vélhető elterjedés, mert a nádból készült kb. 30 cm - es mennyezetben a nádszálakon terjed a tűz, az üreges nád messze eljuttatja a füstöt és még a lángokat is. Lényeg, hogy sok ilyenkor a fizikai meló, még az egyébként tűzoltás irányítással elfoglalt szolgálat pk. is kénytelen szerszámot fogni. Ezen közben a szolgálati URH rádiót letettük, kézen - közön, hogy szabadabban dolgozhassunk. Csakhogy a tűzoltás utolsó harmadában szerettünk volna jelenteni, hogy hogyan is állunk. De a rádió sehol....
    Ezt nekünk természetesen fizetni kell, ilyenkor! Senki nem látta, sem a károsultak, sem a bámészkodók nem találkoztak a rádióval. Ekkor eszembe jutott, hogy a tűzoltó kocsiról leveszek még egyet és azzal, megpróbálom, nyomkodva gerjeszteni az elveszett báránykát. Hamar megszólalt szegény, egy már letakart keverő tárcsás mosógép alján. Természetesen senki nem tudta, hogy hogyan került oda..... :D
    Következtetést had ne vonjak most és itt le, de talán többeknek lenne ötlete... : :K Akkor kreáltam is egy közmondást: "ha ég a házad, akkor legalább addig ne lopj!" :))

    Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

Új hozzászólás Aktív témák