Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atomeec

    senior tag

    válasz stairmaster #13477 üzenetére

    Gondolom már ismert a dolog, a harántfogazott fogaskerekek a motor tengelyének a végein erőhatás hatására hangot adnak ki (mivel van egy kis holtjátéka a tengelynek). Tehát hosszanti irányban mozog, illetve csapódik. Ez használat közben olyan hangot ad, mintha darálna valamit...Ez engem nagyon zavart és viszonylag gyorsan találtam megoldást is (a hangról youtube-ra raktam fel videót, elnézést de nem tudom most linkelni, atomeec név alatt futok ott is, és csak két videóm van, meg lehet könnyen találni :) ).

    Na szóval az elektromotorok végeihez kellett egy-egy csavart betenni (és ott a műanyag házat átfúrni a csavaroknak), hogy a motor tengelyének ne legyen akkora játéka, így a darálás szinte teljesen megszűnt. Még újkorában csináltam meg (2 éve), a mai napig tökéletesen teszi a dolgát, semmi baj sincs vele azóta sem. Ma már lehet nem esnék neki olyan könnyen, de akkor nagyon felidegelt, hogy 100 ezres kormány és ilyen "hibája" van. Tegyük hozzá, hogy nem vagyok nagy játékos, tehát nincs erőteljes igénybevételnek kitéve a cucc (heti pár óra átlagban, talán 3-4).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák