Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    válasz niof #66 üzenetére

    Hogy is mondtad? "Hibás érvelés." Bár a kedvenc számod a rádión is a kedvenc számod lesz, de nem ugyanazt az élvezeti értéket képviseli, mintha pl. úgy hallgatod, ahogy azt a készítők megálmodták (és akkor nem beszéltem a koncertélményről). Vagy nálad a fele... fér... pároddal minden este ugyanolyan a szeretkezés? A paprikáskrupli mindig ugyanolyan ízű? A zöldségek/gyümölcsök mindig ugyanolyan édesek/savanyúak/ízűek/alakúak/...? És sorolhatnám még a példákat. De mindegyikre a válasz az, hogy nem, és ez így is van jól. Sok minden érzésben pluszt vagy mínuszt tud pl. az is adni, hogy te milyen hangulatban vagy, vagy pl. hogy milyen minőségben kapsz valamit (teljesen más, ha egy szenvedélyes csókot kapsz, mintha csak egy 'esti lefekvés'-est. Mindig más érzést, értéket tud adni még a kedvenc könyvem olvasása is, mert nem ugyanaz (más Stephen Kinget olvasni éjszaka magadban, meg nappal család mellett is). Valami mindig egy kicsit más. Vagy én, vagy a hátterem, az alapérzéseim, a várakozásom, .... vagy bármi más, akár külső hatások is. Pont ezért nem unod meg, mert másik oldalát tudja megmutatni. És egy filmnél sem mindegy, hogy egy szinte tökéletes szinkronnal kapod, vagy 1 személyes, hangulattalan hangalámondással. Nem mindegy, hogy egy régi EGA monitoron játszod a kedvenc játékod, vagy egy mai csúcs monitorral (pláne, ha bele is akarod magad élni a játékba). ...

    Az OLED beégésére meg semmi más nem kell, csak megnézni, hogy hány több éves tévé működik még mindig beégés nélkül. Sok. Persze, egy alapdologra érdemes figyelni (magas fényerőn hosszabb ideig statikus tartalmat kerülni), de ennyi. Filmekben meg ez nem sűrűn van. De a te döntésed. Nekem sincs még OLED tévém, de nem azért, mert félnék bármilyen beégéstől (vagy bármi más hasonló vélt vagy valós 'betegségétől'), hanem csak egyszerűen mert nekem még mindig drágák.

Új hozzászólás Aktív témák