Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz c41r0^ #758 üzenetére

    Jöjjön egy kis miniteszt az X-718BK-ról, mert megvettem. Összehasonlítom az X-718-al.

    a termék: A4tech X-718BK Oscar

    Tulajdonságok

    A4Tech X-718 vs. A4Tech X-718BK Oscar

    érzékelő: optika - optika

    optika felbontása: max. 2000 DPI - max. 3200 DPI

    DPI visszajelzés: görgőn villogó LED - a DPI-váltó gombon villogó LED

    felület: lefújt festett (kopós a csíknál), izzadós - nem festett, nem kopós a szélénél, mert nincs ott sem festve, nem izzadós (a legjobban úgy lehetne jellemezni, hogy műanyag+gumi+nagyon finom smirglipapír érzésének keveréke a felület érintésekor, ami abszolút nem csúszik, sőt tapad :) )

    hüvelykujj támasz: a testből öntött műanyag rece - recés gumi támasz

    3* tűzgomb: nincs - van, recés narancssárga műanyag

    USB refresh rate: 125 Hz - max. 1000 Hz

    kábel: nagyon vékony - kétszer olyan vastag, merevebb

    görgő: nehezebben járó - könnyebben járó

    plussz gombok: MOUSE4 és MOUSE5 a bal oldalon festett felülettel - MOUSE4 és MOUSE5 a bal oldalon, a felülete szintén nem festett, így jobban tapad

    memória: nincs - 16KB

    plussz adalék a csomagban: nincs - 3 pár csere teflontalp

    egyéb: A BK mérete minden szempontból kb. 15%-al nagyobb (hossz, szélesség, magasság), valamint a jobb egérgomb kb. 10%kal nagyobb a balnál és jobban ki van emelve, a bal és jobb egérgombot könnyebb lenyomni az X-718hoz képest, ám mélyebb és kicsit hangosabb a mikrokapcsoló kattanásának hangja. Az optika kb. 2 cm-ről is leköveti a mozgásokat.

    X-718BK
    A szoftverét feltelepítve lehet állítani a gombok késleltetését (3-30 ms, természetesen 3 ms-on érdemes használni, de nem érezni a 3 és 30 közti különbséget), külön lehet az X és Y koordinátáknak megfelelően a DPI-t állítani. Egy OSD kijelző mutatja a DPI váltásnál, hogy mi az aktuális beállítás, ha a szoftverben beállítjuk. Makrókat lehet az egér memóriájában tárolni (vannak előre megírt szkriptek, de önállóan is lehet programozni - de ezek mincs csalásnak minősülnek, pl. 180 fokos fordulat FPSben, gyors fegyvervásárlás szkript stb.), a szoftverhez gyári Counter-Strike makrók is vannak. A szoftver profilokat is tárol. Ezekről nem fogok tudni nyilatkozni, mert nem fogom őket használni.

    Én 500 Hz-es USB refresh rate mellett használom, mert 1000 Hz esetén lehetséges, hogy egyéb USB eszköz nem menne (pl. nyomtató) és inkább nem kockáztatok. Ha a Windows 1000 Hz-re van belőve, a szoftveren belül akkor is felülbírálhatjuk a refresh-rate-et 125-250-500-1000 Hz értékekkel és egyéb szoftverrel is kimutatható, hogy megtörténik a változás (mouserate.exe).

    Az egyetlen negatívum: a merevebb kábel, ami szerintem egy idő után úgyis megenyhül, behajlik, csak használni kell az egeret. Egyelőre még hátrányosan szokatlan az X-718 vékony, nem is érezhető kábeléhez képest. Az MS 1.1A egérnél azért vékonyabb, hajlékonyabb az X-718BK kábele.

    Az egeret a Display Webshopról szereztem be, ára br. 5610 Ft volt. Szerintem ez egy best-buy egér játékhoz, a lézert egyelőre nem merem kipróbálni a Steelpad QcK textil padomhoz, valamint az elérhető lézeres egér az XL-750BF lett volna, ami csak "2500" DPI-s. Az optikai szenzorban, mint kiforrott technológiában pedig megbízom.

    És íme néhány kép (bocs a minőségért, SE W810i mobillal fényképeztem):

    X-718
    az X-718 oldalról
    az X-718 alja

    X-718BK Oscar
    az X-718BK Oscar dobozban
    az X-718BK Oscar oldala
    az X-718BK Oscar alja
    az X-718BK Oscar működés közben

    X-718 vs. X-718BK Oscar
    X-718 vs. X-718BK Oscar

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák