Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bandit21

    addikt

    Üdv, elmentem ma a Metro-ba, megnézni a Philips 55-ös PFH meg PFT 5500-as tévéit, de az eddig akciós már nem volt, így nem tudtam összenézni őket. Érdekelt, mit tud egy 139-es tv 165 nettóért. Jelenleg crt tv-nk van, így nekem minden új.Megláttam viszont egy utolsó darabos 55PUH6400/88-at. Kiderült, hogy két hónapos kiállított darab, és 155-ért odaadják.
    Mit gondoltok, meg lehet venni?
    Tudom, hogy az android okostv rendszer nem olyan jó, mint az lg-é, a nappalinkban elfér egy ekkora tv, 3 m-ről néznénk kb., wifi-vel menne rá a net, nagyjából youtube-ot néznének rajta a gyerekek, egyébként pedig tv adást néznénk rajta, invitel iptv-box-al.
    Arra lennék kiváncsi, hogy egy két hónapja néha bekapcsolt ilyen tv-t meg lehet-e venni a polcról (karc nincs rajta), illetve, hogy lesz-e black Friday idejére ekkora tv uhd felbontással 160-180 körül, mert akkor inkább kivárom, és veszek egy újat. Ha viszont 200 körül/felett lesznek ezek a tv-k még fél-egy évig, akkor megveszem ezt 155-ért. Tudom lesz hdr is, és az uhd-hoz meg sosem lesz adás, de ezek nem olyan fontosak, ahogy az ambilight és a 3d sem. Tényleg csak tv-zni lenne, meg 1-2 okosság.

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

  • Bandit21

    addikt

    válasz varmi2 #34354 üzenetére

    Köszönöm, tudnál ajánlani 124-140 cm közötti fullhd-s tv-t max 160-ért? Az egyedüli kívánság az lenne, hogy youtube-ot lehessen nézni rajta.
    Azt írod, hogy ez belépő szintű 4k tv, megkérdezhetem, hogy a jobbak mit tudnak ehhez képest? Kicsik az igényeim, mivel ez lesz az első lapos, nagyképernyős tv a családban, de jó lenne tudni mik a gyakorlatban is hasznos többlet tulajdonságok (gondolom ezek azok, amik egy jobb fullhd-s tv-ben megvannak)? A két kérdés összefügg ez alapján.

    [ Szerkesztve ]

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

  • Bandit21

    addikt

    válasz varmi2 #34356 üzenetére

    Az LG-t néztem én is. A Sony túl van a kereten, 30%-al drágább. Képminőségben az Lg tud annyit, hogy ha eltekintek az Lg rendszerének androidhoz képesti jobb kidolgozottságától, sebességétől feledteti a + 12 cm átmérőt és az uhd-t?
    Ergo olyan rossz a Philips 6400, hogy nem éri meg még 155-ért sem? Nem mondom, be vagyok zsongva, de az észérvek nyilván meggyőznek, gyanítom a fullhd-s LG karácsony előtt 150 körüli áron is beszerezhető lesz, így ha az LG sokkal jobb, akkor kivárom azt a pár hónapot. Nem égető a tv kérdés, csak nem akarok otthagyni egy "bestbuy" tv-t, ha egyáltalán ez most az...

    [ Szerkesztve ]

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

  • Bandit21

    addikt

    Visszaolvastam, és ez alapján úgy látom, hogy a Philips márka nem az már, mint régen volt, viszont konkrét problémákat meg nem írt senki (gondolok itt rossz alkatrészekre, típushibákra, vagy rossz szervíztapasztalatra). Nehéz így dönteni, hogy sokan írják, hogy nem jó, de azt, hogy miért azt nem tudom kibogozni. Értem, hogy el lett adva a név egy hongkongi cégnek, de találtam közben ph-s cikket is, ami meg épp a saját gyártású 4k-s panelt dicséri, igaz 40 körüli méretben. De, hogy most ez a 55-ös 6400-as tv miért nem jó, nem derül ki sehonnan. Talán a lassú menü, és csatornaváltás amit a legtöbben írnak, de az én inviteles iptv boxommal ez engem pont nem érint. Még talán ilyet láttam valahol egy véleményként, hogy 720 p-s a belső menü és csak felskáláz mindent, de ezt nem értem, hogy az usb-ről lejátszott filmeknél is így lenne, vagy sem? A böngésző nyilván nem uhd-ban fut, de hogy fullhd, vagy felskálázott 720, azt pl. honnan tudom meg? Nehéz így dönteni, persze tudom, vegyek LG-t, majd karácsonykor, csak jó lenne tudni, hogy konkrétan miért, mert ennyire azért érdekel, hogy ha kiadok 150-200 k-t, akkor miért veszek ezt, vagy azt.

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

  • Bandit21

    addikt

    válasz amadeus11 #34360 üzenetére

    16 e Ft a plusz 3 év (összesen 5 év) gari, további 5 e Ft pedig már törés és minden más kárra is jó casco. Összesen tehát 176 lenne 5 év hülyeség biztos garanciával. Pontosabban, a tv árának 70 % át kapnánk meg, ha a fiam lefénykardozza, amíg a lányom épp leönti...

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

  • Bandit21

    addikt

    Üdv, a másfél éves LG 49UH7507 tv-t a 2 éves kisfiam telibe fújta sütő tisztítóval. Nem tudom miért, mert sose fújtam rá semmi vegyszert, még üveg tisztítót se. Arra se jöttünk rá hogy került hozzá amúgy. :F Még a legkevésbé fáj hogy pöttyös lett a kàva, de a képernyő is... Igazából csak akkor látszik, ha törik a fény, kikapcsolt állapotban. Viszont konkrétan ki lett marva a pöttyöknél a legfelső felület. Kérdezném, hogy ez lehet e káros a tv nek? Azóta egyszer àttöröltem ablak tisztítóval, hogy szedje le ami maradt. Lehet e cserélni ezt a legfelső réteget, vagy reparalhato e? Illetve nézni lehet e káros így? A gyerek az első, meg ha Ő is csinálta ezt.

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

Új hozzászólás Aktív témák