Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacam

    aktív tag

    Sziasztok,

    Látom kérdésekből "dugulás" van ebben a topic-ban, de bepofátlankodnék én is egy "melyiket vegyem" mondattal... :)

    Az a helyzet, hogy nagy nagy meglepetést szeretnénk okozni szüleimnek idén karácsonyra, öcsém és én eldöntöttük, hogy lapos tv-t ajándékoznánk nekik. Sosem volt még LCD (LED) tévé a családban, a hagyományos CRT-k fényei uralták a szobát a sötét téli estéken.

    Mint mindenhol, itt is nagyon nagyon NAGYON fontos tényező, a fogyasztás, így az "A" "A+" felé kacsintgatnánk..és temészetesen a "budget" kategóriás televíziók kerültek a halmazunkba.
    Természetesen 3D / SmartTV / WiFi / Youtube / Skype és a többi "okosság" száműzve van az elképzeléseinkből....a távirányítón legyenek "szám" gombok ( :D ) és kristálytiszta legyen a TV képe... a média lejátszó lehetősége is csupán opcionális (bár egy USB port jó lenne, talán használnák Pendrive-ról filmezésre) Egy rakat más eszközük van / video, házimozi, stb / mind mind SCART-tal összekötve a jelenlegi Grundig CRT tévéjükre, ezért 1 SCART a minimum...de jobb lenne 2 csatlakozó.

    És most jönnek a "jólenne ha lenne" dolgok.

    - 32"-nál nem kellene kisebbnek lennie
    - min. 1 SCART
    - User friendly felület - magyar nyelv alap. -> egyszerű csatorna keresés, egyszerű csatorna sorrend módosítás
    - Külső hangrendszer nélkül is élvezhető (tisztán hallható) hangszórók. (egy cca 20 nm-es szobát kell "elárasztania" érthető hanggal)
    - Alacsony fogyasztás
    - Alacsony ár ( :D ) 80ezer max!
    - Ezért az árért a lehető legjobb képminőség - szellemképes ne legyen, visszalépést nem akarok, CRT-nél csak jobb lehet a képe :D
    - A fekete szín lehetőleg fekete legyen. (Kutakodásom eredményeként konstatálhatom: "edge-lit" világítás kizárva, inkább a "Direct lit" ["back lit"] a nyerő) Sok magyar műszaki áruház oldalán sok-sok fals infóval találkoztam, ezért már magam sem tudom mit higyjek egy-egy készülék milyen háttérvilágítással rendelkezik...de a teljes háttérvilágított LED TV lenne a nyerő...nem szeretnék világos keretet a képernyő szélén)

    Két típust néztem:

    Samsung UE32F4000
    Samsung UE32F5000

    Mivel árérzékeny vagyok, a 4000 felé húz a szívem (a FullHD vs HD Ready verseny teljesen hidegen hagy, ha ezen kívül a kijelző ugyan azzokkal a specifikációkkal rendelkezik .. pixel csatákba nem mennék bele) Viszont ha a felbontáson kívül a kijelző más tulajdonságaiban is gyengébb ("lassabb", szellemképes) akkor természetesen az F5000 lehet a befutó. Az F4000 mellett szól a fogyasztás, az már "A+"-os. Egy olyan lakásban, ahol a router-t is áramtalanítják (mert sokat fogyaszt) ha épp nincsenek otthon, sokat számít 5-10W.

    Illetve tudnátok ajánlani tv-ket 80000HUF-ig bezárólag ami versenyben lehet?
    (gondolom ennél lejebb már nem mennek az árak?! :) )
    LG
    Philips
    Panasonic?

    Előre is nagyon nagyon köszönjük!

    Üdv.

  • lacam

    aktív tag

    válasz lacam #8519 üzenetére

    Erre a post-ra senki nem tud pár típust mondani? :B (vagy valami infót az említett samsung-okról pro-kontra?)

    UE32F4000 vs UE32F5000 ? (a képfelbontás nem számít...hogy FullHD vagy HDReady nem lényeg, ha a képe tűéles, a fekete az fekete, és nem szellemképes még gyors mozgások alkalmával sem)

    :R

  • lacam

    aktív tag

    válasz nightshadow #8538 üzenetére

    De mint mondtam, szerintem nem szempont hogy FullHD vagy HDReady...az RTLklub és a CoolTV és trsi "megfelelő" módon jönnek mindkét típusú megjelenítőn.... egy-egy pendriveról játszott film természetesen bejátszik majd, de hogy milyen a felbontás, az -szerintem- mindegy.

    Kivéve, ha a felbontáson túl is van különbség az F5000 javára. (mint mondtam egy lassú, szellemképes megjelenítővel felszerelt TV-t még véletlenül sem szeretnék bevásárolni)

    No mindegy, az én szívem is az F5000 felé húz...de a +10000HUF differencia (és a magasabb áram fogyasztás) hagy bennem egy kis tüskét.

    Esetleg más -hasonló kategóriás, hasonló árú- TV nem jöhet szóba?
    Ritkán járok műszaki boltba, a Tesco-s "Technikán" kívül nemsok lapos TV képét láttam még élőben, ezért gondoltam, hátha Ti, akik jobban képben vagytok tudtok némi támponttal szolgálni. :R

  • lacam

    aktív tag

    sziasztok

    Köszönöm a tippeket, tegnap este meglett az UE32F5000.... 10.000ft-ot már megérte hozzátenni az F4000árához és így ténlyeg egy FullHD-s eszközt sikerült bevásárolnunk. Láttam az üzlet kiállító szobájában, hát elég meggyőző volt. Pár -hasonló árú- LG televízió volt mellette, de láthatóan jobbnak tűnt a Samsung képe. (bár tudom, agyon lehet konfigurálni a képbeállításokat, lehet hogy a Samsungot jobban eltalálták az üzlet eladói)

    Már csak egy apró gondom van...hogy 3 hétig a sarokban kell állnia a doboznak, hisz ajándék lesz belőle. :) Remélem minden rendben lesz vele.

    Az üzletben kipróbáltuk, a "Welcome"-ig eljutottunk, de mivel nem akartam felkonfigurálni, ezért csak talán a halott pixeleket tudtam volna lecsekkolni, illetve azokat, amik elütnének a kék háttérszíntől...de szerencsére nem tapasztaltam pixel problémát. (nemtudom ez mennyire gyakori)

    Mégegyszer nagyon köszönöm a segítséget!

  • lacam

    aktív tag

    válasz ggbuffon1897 #8608 üzenetére

    Pont azt vettem pont onnan! :)

    Van egy kiállított darab az üzletben, nagyon tetszetős a képe. Én nem láttam még élőben a képét de meggyőzött. Mivel ajándékba lesz az amit vásároltunk, ezért nem volt tesztelve, épp csak annyira, hogy bekapcsol, így plusz infókat a készülékről nem adok. Itt nemsok mindenkinek van ilyenje (vagy csak az én kérdéseim balgák) mert nemigen válaszolnak a topic olvasók (gondolom nem tudnak :U ) külön totyikot meg nem találtam itt, a fórumban.

    Szerintem - remélem - nem lesz rossz választás, hisz teszteken egész jókat írnak erről a Samu termékről.

    Egy "best picture settings"-et szeretnék tudni róla én is, hogy a fa alatt gyorsan be tudjam majd állítani, olyanra, amilyet szüleim (őket ajándékozzuk meg) csak a nagy áruházak kirakataiban láttak...sajnos választ még magam sem tudok erre.

    A másik, ami miatt kis kétségeim támadtak, az az üzlet. Semmi bajom nem volt ezzel a bolttal, az eladók rendesek, készségesek..ámde a garancia. Csak bolton keresztül érvényesíthető, ergo nem a samsung-os garanciajegyet kapod, hanem egy 5 centinként minden mezőn lepecsételt bolti garanciát. 2 év...de ki tudja fél év múlva lesz-e még üzlet (remélem!) Nemtudom hogy probléma esetén (és ha ne adj' ég a bolt megszűnne) hol fogom tudni gariztatni a cuccot.....

    Ha mégis onnan vennéd, kérdezz már rá erre pls :DD

    [ Szerkesztve ]

  • lacam

    aktív tag

    válasz nightshadow #8667 üzenetére

    valós 50Hz?

    UE32F5000 - akárhol kutattam utána, mindenhol 100Hz-nek írták....megtudnál ebben erősíteni?

    Akciófilmek, mozgalmas jelenetek alkalmával mit várhatok tőle?

    Üdv

    szerk: már megvan, itt van a sarokban, várja a sorsát (dec.24.) .....remélem nem faragtam, rá. Egy 80centis CRT-t fog lecserélni....sokkal sokkal jobb gépet várok el tőle, mint egy 8éves Grundig CRT televíziótól kapunk. Kipróbálni természetesen nem tudtam...ezért kérdezem.

    [ Szerkesztve ]

  • lacam

    aktív tag

    válasz lacam #8672 üzenetére

    gépet = képet

    Sorry, lejárt a szerkesztési időm :(

    Szóval csak remélni tudom, hogy csillivilli éles kép fogad majd. Digi szolgáltatja a kábeltv-t...tudom az "alap" csatornák itt sem lesznek tűélesek...de egy - egy HD adás alkalmával bitangszép képet szeretnék látni rajta. :K

  • lacam

    aktív tag

    válasz nightshadow #8675 üzenetére

    Dejó!

    Ezesetben mit várhatok egy gyorsabb akció jelenet, vagy sport közvetítések alkalmával?

    Lehet hogy költői a kérdés de a fekete képkockák beiktatásával vibráló képet...kiiktatásával (gondlom ki lehet kapcsolni a hangzatos nevű frekvencia módosító feature-t) meg ugráló, szaggatott műsort?

    Naccerű....

    Ne legyen igazam.... :Y

  • lacam

    aktív tag

    válasz nightshadow #8848 üzenetére

    Szia,

    32F5000 viszi a DivX filmeket? Oolvastam valahol egy leírást, ahol mkv/mp4/mov formátumok voltak kilistázva, egy deka DivX nem volt említve (ami kicsit kellemetlenül érintett)

    Elboldogul a Samu budget TV-je ezekkel a fájlformátumokkal? (DivX) Feliratokat rendesen kezeli?

    Üdv

Új hozzászólás Aktív témák