Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Unlimited

    aktív tag

    válasz badd #36464 üzenetére

    Mert akkor senki nem venne lcd tvt. :)
    Na jó, inkább sokkal kevesebben.

  • Piftuka

    veterán

    válasz badd #36464 üzenetére

    "Köszönöm. Igen, nyilván megnézem majd boltban, de az elég messze áll az otthoni TV-nézéstől. Csak azért kérdeztem, hogy kijelenthető-e, hogy egyértelműen jobb-e a képe vagy sem."

    Ne azért dönts az egyik, vagy másik között, mert a felbontásukat, mint adatot önmagában vizsgálod.

    Tény, hogy az Full HD-nál jobb felbontású tartalom egészen apró részleteit csak extrém esetekben látod (1 méteren belül tartod a fejedet a még bazi nagy TV-d előtt is, és nem a tartalomra koncentrálsz, hanem a "szöszöket keresed"), de ezek nem életszerű szituációk.

    Ha a filmet, a sportközvetítést nézed, és mint "tartalom" kívánod élvezni a látottakat, mindezt egy átlagos otthoni környezetben, akkor a legtöbb esetben nem tűnik fel, hogy Full HD, vagy 4K, amit látsz.

    Az "ajánlott nézési távolság" táblázatot ezért sem érdemes túl komolyan venni, mert nem az életszerű szituációkra vonatkozóan tesz ajánlást.

    Az viszont - hidd el -, fel fog tűnni, hogy nem SD, hanem Full HD tartalmat látsz. Igen, még több méterről is.
    Én ezt kitapasztaltam már a különféle sportközvetítések alkalmával.

    A jelenlegi 42'-es TV-men nézve SD adás során egy focimeccs finoman szólva sem szép. A játékosok, a nézők elmosottak, nem elég kontrasztos a kép, "pixelesnek" tűnik....
    Ugyanazon csatorna HD változatára kapcsolva a különbség leírhatatlan. Bizony akár 5 méterre eltávolodva is, azonnal, első blikkre megmondom, hogy átkapcsoltam a HD csatornára, mert annyival élesebb, szebb a kép. Öröm nézni.

    És ez a lényeg! :K

    Ezért aztán mindenképpen olyan készüléket válassz, ami Neked tetszik a kipróbálás során. A Full HD vs. UHD témának annyi jelentősége lehet, hogy adott típusok között a beépített elektronika, a panel minősége, a képjavító funkciók miatt adott árban talán egy újabb, UHD típus adja a legjobb, illetve neked legjobban tetsző képet.

    Akkor nyilván azt válaszd. Viszont, ha egy Full HD, akkor azt. Mert adott árkategóriában nem egyértelmű, hogy melyik lesz a jobb. Minden gyártó, minden egyes típusa más és más. (Elég megnézni a szakmai értékeléseket, teszteket is.)

    A mindennapi használat során nem lesz jelentősége, hogy utóbbinak a maximális képfelbontása kisebb. Csak és kizárólag akkor, ha a sok évig megtartod ezt a készüléket, és tucatjával "falod" majd a 4K tartalmakat, amit a Full HD TV ugye képtelen megjeleníteni. (Abba azért érdemes belegondolni, hogy a hazai televízió szolgáltatásban, akár 4-5 éven belül is ez mennyire reális. Nem beszélve a gyári BD filmekről...)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák