Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Callisto

    őstag

    válasz PHenis #28652 üzenetére

    "nem pont arról folyik a vita, hogy mi a valódi 100Hz?"
    Natív frekvenciának azt szokás nevezni, amire adott eszköz képes. Ami a maximuma. Ezért van a panelnak natív frekvenciája és teljesen mindegy, hogy milyen videó jelet dolgoz fel az elektronika, hogy az elektronika mire képes, mennyire korlátozza az egész folyamatot. Attól a panel még 120hz-es és képes lenne megjeleníteni ha az elektronika 120hz-es videó jelet kap és képes is azt feldolgozni.
    A videó jelnek véleményem szerint nincs natív frekvenciája, vagyis nem tudom mi lehet a maximuma amire az elektromos jel képes lenne videó terén. :D Amilyent elő állítanak olyan lesz. Gondolom lehetne 240 Hz-es videójelet (240 kocka/sec) is csinálni, csak (még) nem teszik.
    (Mellesleg megemlítendő, hogy a gyártók által megadott frekvenciánál a panelek lehetnek képesek többre is valamennyivel, csak az elterjedt különböző videószabványok szerint adják meg a maximális frekvenciájukat.)

    "hogy a 25 képből ami jön, csinál 50-et? Vagyis az 50 félképnek az 50 másik felét?"
    Nem erre gondoltam. :) De ez is interpoláció: 25Hz a videójel és a TV közbeszúr egy-egy képkockát. A végeredmény pedig 50 képkocka/sec lesz. Amire gondoltam az picit complexebb és nem is igazán használják TV-k esetében.

    [ Szerkesztve ]

    "A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

Új hozzászólás Aktív témák