Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cizella

    csendes tag

    válasz babugirl #206 üzenetére

    Nem, nem így van. Itt a hivatalos szöveg a vizsgáztatás rendjéről:
    20/2007. (V. 21.) SZMM rendelet a szakmai vizsgáztatás általános szabályairól és eljárási rendjéről

    Itt pedig a közérthető élménybeszámoló.

    A második bekezdéshez egy aranyos kis szmájlit fűzök hozzá.
    És persze hogy ők állítják ki a bizonyítványokat, nem is állította soha senki az ellenkezőjét. Négyszázezerért ennyit igazán megérdemel még az is, aki soha be se tette a lábát a tanfolyamra.

    [ Szerkesztve ]

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz babugirl #215 üzenetére

    Áááááá ilyen alattomos módon akartok kicsinálni, értetlenkedéssel.

    Ezt írtad: "A vizsga feladatait ( OKJ) egy központi szabályzat határozza meg." Ez nem igaz, nézz utána a fenti jogszabályban, le van írva. Vagy kérdezd meg az oktatódat.

    "Tehát minden, ami a jogszabályban szerepel, az az NSZFI-re vonatkozik." Ez sem igaz. Lásd 1. §. (Na jó, bemásolom a lényegét: A rendelet hatálya kiterjed az ... Országos Képzési Jegyzékben (a továbbiakban: OKJ) meghatározott szakképesítés... megszerzésére irányuló szakmai vizsgára, az abban részt vevőkre, a vizsga lebonyolításával kapcsolatban kötelezettséggel vagy jogosultsággal rendelkezőkre.)

    "Ha te átmentél az OKJ vizsgán...akkor az a tanfolyam, ami erre felkészített, meg kellett, hogy feleljen a központilag kiadott, szakmához kapcsolódó feltételeknek." Ez sem igaz. Semmilyen feltételeknek nem kellett hogy megfeleljen a 2F iskola tanfolyama ahhoz, hogy én át tudjak menni egy középfokú szoftverüzemeltetői OKJ-s vizsgán. A tanfolyam megkezdése előtt is átmentem volna.

    Nem idéztem a jogszabályokat, csak belinkeltem azt az egyet, ami idevág.

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

  • cizella

    csendes tag

    válasz babugirl #230 üzenetére

    Jajistenem, tényleg ne csináld már ezt velem, babugirl, nem akarom elhinni, hogy nem érted. Írtad a 206. hozzászólást, én pedig megpróbáltam elmagyarázni, hogy abban a néhány sorban van egy súlyos tévedés, és egy nagyon súlyos logikai hiba. Ebből a szempontból (valamint a vizsgafeladatok titkosságának szempontjából) teljesen mindegy, hogy ki áll a 2F iskola mögött mint formális vizsgaszervező.
    Még egyszer kísérletet teszek a lényeg összefoglalására: a 2F iskolához kötődő OKJ bizonyítvány mögött nem feltétlenül áll tényleges tudás, és a tényleges tudáshoz nem feltétlenül van köze a 2F iskolának.

    "A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

Új hozzászólás Aktív témák