2013. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Főszponzorunk

Útvonal

Hírek  »  Tech rovat

Háborút hirdetett a Microsoft vezetője az Apple ellen

  • (f)
  • (p)
Írta: IT café | 2012-07-11 17:49 | Forrás: CNR

A Surfacetől teljesen megfiatalodik a vállalat – állítja a vezérigazgató, aki egy lehetséges saját márkás telefon ötletét sem zárja ki.

Hirdetés

„Szeretnénk teljesen egyértelművé tenni, hogy nem hagyunk egy területet sem lefedetlenül az Apple számára. Mi nem. Nincs olyan lefedett terület, ami teljes mértékben az Apple-é lenne” – nyilatkozta Steve Ballmer a torontói Worldwide Partner Conference-en az előadása előtt a CRN-nek, hétfőn. A vezérigazgató nyomatékosította, hogy termelékenység, vállalati menedzsment és felügyelhetőség szempontjából jelentős előnnyel rendelkeznek a konkurens vállalattal szemben. Az interjú további részében Ballmer újra igazolta, hogy nem köznapi, hanem igen szenvedélyes cégvezető: „De nem adunk semmit sem nekik. Nem adjuk a fogyasztói felhőt. Sem a hardveres és szoftveres innovációkat. Nem hagyunk ezek közül semmit az Apple kezében. Ez nem fog megtörténni. Nem a mi felügyeletünk alatt”.

A célkereszt a redmondiak táblagépének, a Surface-nek a leleplezésével egy időben került a legnagyobb ellenfél homlokára. A saját márkás táblagép piacra dobásának kapcsán felmerült a pletyka, miszerint lehetséges, hogy egy okostelefon is készül a cég boszorkánykonyháján. Az ezzel kapcsolatos kérdésre Ballmer válaszában kifejtette, hogy jelenleg nincsenek ilyen jellegű terveik, de egyáltalán nem határolódott el az ötlettől: „Jelenleg keményen dolgozunk a Surface-en. Ez áll a középpontban. Ez számunkra a legfontosabb. Nézze, meglátjuk, hogy mi történik. Remek partneri viszonyt ápolunk a Nokiával és a HTC-vel. Imádom azt az utat, amerre haladunk a Surface-szel. A Surface-re és a többi Windows 8-as táblagéppartnerre fogunk koncentrálni, és meglátjuk, hogy tudunk-e valamit csinálni azért, hogy történjen valami ennek kapcsán.”

Az interjú utáni keynote-on hasonlóan felfokozott hangulatban tartotta meg Ballmer az előadását. Noha a Surface polcokra kerülésének az időpontját még nem fedte fel, azt megtudhattuk, hogy a Microsoft nyolcas számú operációs rendszere október végén válik elérhetővé.

Főszponzorunk

Gyártók, szolgáltatók

Copyright © 2000-2013 PROHARDVER Informatikai Kft.