Hibás chipek miatt perelik az AMD-t

A világ legnagyobb notebookgyártója, az ismert PC-márkák legtöbbje számára számítógépeket előállító Quanta Computer szerződésszegésre és csalásra hivatkozva pert indított az Advanced Micro Devices (AMD) ellen. A tajvani bérgyártó azt állítja: az amerikai chiptervező vállalat hibás termékeket szállított neki.

Az esetről elsőként beszámoló Bloomberg szerint az AMD 2006-ban felvásárlással megszerezett, grafikus gyorsítókat fejlesztő üzletága egyes chipjeinek hőtűrő képessége nem felelt meg az elvárásoknak, ezért a lapkák alkalmatlanok voltak notebookokban történő felhasználásra. A kaliforniai San Jose szövetségi bíróságához benyújtott keresetből kiderül, hogy ezeket az NEC számára gyártott noteszgépekbe építették be, melyek később meghibásodtak. „A Quantát [emiatt] jelentős kár érte mind a forgalma, mind a nyeresége tekintetében” – áll a nem számszerűsített összegű kártérítés megítélését kérő periratban.

A CNET News.com az AMD-től megtudta: a kérdéses alkatrész a korabeli Intel processzorok kiszolgálására készült, integrált grafikus magot tartalmazó ATI RS600ME északi híd, melyet 2006-ban mutattak be, és már évek óta nem forgalmaznak. A vállalat szóvivője elmondta: vitatják a tajvani szerződéses gyártó állításait, melyek szerintük minden alapot nélkülöznek. Más ügyféltől hasonló panasz nem érkezett a chipre, és – mutatott rá – a Quanta maga is elismeri, hogy ugyanezt az északi hidat egy másik, szintén az NEC számára nagy tételben készült konfigurációba is beépítették, és ott nem jelentkezett ilyen probléma.

A Quanta garanciális kötelezettségek elmulasztásával, szerződésszegéssel, csalással és megtévesztéssel vádolja az AMD-t.

  • Kapcsolódó cégek:
  • AMD

Azóta történt

  • Mínuszba futott az AMD

    A veszteség a leépítésekkel és a félvezetőgyártó leányvállalattal kapcsolatos költségeknek köszönhető.

  • Szervergyártó céget vesz az AMD

    A chipfejlesztő vállalat a váratlanul gyorsan összehozott ügylettel belép az alacsony fogyasztású kiszolgálók piacára.

  • Kiszállt a chipgyártásból az AMD

    A vállalat teljesen levált egykori félvezetőgyártó üzletágáról, mely mostantól száz százalékban az arab tulajdonos kezében van.

Előzmények