A Mattel feltámasztja a gyilkos játékot

A hatvanas években az amerikai gyerekek nem számítógépeztek vagy 3D nyomtatóval bohóckodtak, csak majdnem. Most minden kezdődik újra.

Thingmaker újra, 3D nyomtatóval

A hétvégén kezdődött New York-i játékexpón a Mattel bejelentette, hogy 3D nyomtató és táblagépen illetve okostelefonon is működő app kombinációjával ismét újraindítják az otthoni játékgyárat. Az alkalmazás ingyenesen letölthető az alkalmazásboltokból (ezt az Autodeskkel közösen fejlesztették), a 3D printer azonban még nincs kész, valamikor az év folyamán lesz előrendelhető, a szállításra ősszel kerülhet majd sor. Az ára 300 dollár, azaz nagyjából 80 ezer forint.


Feltámasztják, megint [+]

A szoftver jól átgondolt és egyszerűen kezelhető, látszik hogy gyerekeknek szánják. Vannak előre elkészített figurák és ékszerek, melyek nyomtatás előtt személyre szabhatók (szín, anyaghasználat, felületi mintázat), illetve újak is összeállíthatók az adott elemekből. A súgó látványos és könnyen érthető.


Az Autodesk segítségével készült szoftver (forrás: Google Play Store) [+]

A 3D nyomtató egyelőre még nem működőképes, a videók tanulsága szerint (1:1-es replika) akkora mint egy házi kenyérsütő vagy egy nagyobb mikró. A folyamatot úgy bontja részletekre az automatika, hogy az azonos színű és anyagú elemeket csokrokba szedve készíti el, az ajtó pedig tényleg bezáródik a gép indításakor és csak biztonságos hőmérséklet esetén nyitható újra. A műanyagszál betöltése szintén egyszerű és gyerekbiztos - ígéri a Mattel.

Mielőtt a gyerekes szülők rohannának előrendelni, azért azt is figyelembe kell venni, hogy egy 120 grammos raptor elkészítése nagyjából 10-11 órát vesz igénybe, attól függően hány színt szeretnénk használni. A folyamat állapotáról percre pontos visszajelzést kapunk, de a félnapos nyomtatási időre fel kell készíteni a csemetéket, már amennyiben ez lehetséges.

A hatvanas évek legendássá vált játéka az alkotás öröme mellett gyors sikereket (és égési sérüléseket) eredményezett, ráadásul köveket, kagylót, vagy bármilyen forróságtűrő tárgyat felhasználhattak a gyári formák mellett, ebből mostanra a kreatív alkotás öröme maradt, de végre egy olyan felhasználási módját látjuk a 3D nyomtatásnak, aminek értelme van, a gyerekek darabokból építkezhetnek, testközelből érthetik meg a gyártás alapjait. Nekünk így is tetszik.

Azóta történt

  • Tojásfestés manapság

    Meglehet, hogy későn szólunk: rá lehetett volna bízni egy gépre is a munkát. Szerencsére lesz még húsvét, az EggBot pedig golflabdával és villanykörtével is megbirkózik.

  • Veszélyes lehet a Pokémon Go

    Amerikai rendőrök azt gyanítják, hogy a játék alkalmas arra, hogy a bűnözők visszaéljenek vele.

  • Az NFC sokkal több, mint bankkártyás fizetési mód

    A többség nem is tudja, hogy készüléke képes a rövid hatótávú kommunikációra. Aki pedig igen, a lemerüléstől félti telefonját, ezért kapcsolja ki.