Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D55

    aktív tag

    válasz joghurt #2 üzenetére

    Nem feltétlenül, mert magasabb órajelhez magasabb feszültség kell, az pedig természetszerűen több energiafelhasználást okoz. Hacsak nem annyival stabilabb a teljes kihozatal szilíciumja, hogy ez átlagban annyival lejjebb vihető legyen. Tehát a kihozatal minősége a kulcs itt szerintem, hogy ez előnnyé válhat -e. Valszeg amúgy nem véletlen, hogy DT vonalon maradt a Raptor a 14 genre is, lehet ott majd a 3D V-Cache-re akarnak választ, addig pedig nyers erőből tartani a lépést. Az lesz az érdekes szerintem, mert amúgy az AMD megoldása eléggé kompromisszumos, ha a technológiai hiányt az Intel pótolni tudja ezeket a hátrányokat kikerülve vagy semlegesítve egy jobb módon, akkor könnyen lehet, hogy az Alder/Raptor-hoz hasonlóan egy rugalmasabban, tágabb tartalékkeretekkel paraméterezhető megoldással tud majd odaverni nekik.

  • sb

    veterán

    válasz joghurt #6 üzenetére

    Az órajel viszont feszültségfüggő és eddig eléggé magasra volt tolva az órajel. Amúgy sem hagynak benne túl sokat jellemzően.

    Nagyobb összteljesítmény adott energiakeretből inkább lefelé hozható ki könnyebben.
    Vagy arányosan jóval kevesebbet esik a teljesítmény visszavett freki ÉS fesz mellett, mint a fogyasztás.
    Vagy ha ezt a gyártó teszi meg akkor lehet, hogy több mag is fér az adott keretbe és azonos fogyasztási keretből több teljesítmény jön ki.
    (És a kettő között a user is megteheti, ha nincs a teljes magszámra/frekire belőtt TDP-je, pl. mobil cpu-knál.)

Új hozzászólás Aktív témák