Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Burki

    aktív tag

    Sziasztok,

    HP Proliant Microserver Gen8-ra próbálkozok Xpenology-t telepíteni.
    Jun's loader 1.03b változatával, illetve DSM_DS3617xs_23739 verzióval sikerült is megcsinálnom a bootolható pendrive-ot, végigment a telepítés, majd a telepítés végén a NAS újraindítása után a Synology Assistant már nem látja a gépet a hálózaton.

    Van valakinek ötlete,hogy mit ronthattam el?

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    Köszönöm mindenkinek az építő hozzászólásokat, még küzdök vele.


    A monitorra való rákötést csak egy VGA-HDMI átalakítóval tudtam megoldani, ami nem teljesen jó megoldás, mert nem mindig ad képet.


    A boot sorrendet többször ellenőriztem, az biztos, hogy jó, illetve ha telefonos appon keresztül nézem a Remote Console-t, akkor látom,hogy bebootol a pendrive-ról. (Valamiért a gépen sehogyan sem tudom működésre bírni a Remote Console-t, bár a telefonon is eléggé felemás megoldással, mert a fél kijelzőt kitakarja az üzenet,hogy vegyem meg a licenszet az advanced eléréshez...)


    Elkövettem viszont egy elég buta hibát, így utólag már érzem,hogy nem kellett volna, de már túl vagyok rajta.
    A HDD amit próbaképpen beletettem, egy régebbi DS-ből vettem ki, ami eddig szüleimnél üzemelt, teljesen más hálózaton, és ott fix IP címe volt a masinának. Namost telepítés közben felajánlotta,hogy látja, hogy egy másik DS-ről költöznék át, és kérem-e,hogy az adataimat, stb megtartsa/áthozza. Én meg annyira megörültem ennek az opciónak,hogy igen-re nyomtam. Nem tudom,hogy ez bezavarhat-e, mert az eredeti hálózaton a NAS fix IP-vel rendelkezett: 192.168.1.62, az itthoni hálózaton viszont 192.168.0... tartományban osztja ki a router a címeket.

    Van mód arra,hogy elölről kezdjem az egészet, és töröljem a vinyó tartalmát?

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    Köszönöm mindenkinek a segítséget!

    A megoldás végül a HDD törlése volt. Mivel az asztali gépemet macera lett volna úgy megbontani, hogy betegyem egy formázásra a meghajtót, így visszatettem a régi NAS-ba, ott csináltam egy tiszta telepítést, majd ment a meghajtó a Microserverbe, és így már végig tudtam csinálni a folyamatot az elejéről.

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    Sziasztok,

    HP ProLiant Microserver Gen8 kapcsán lenne kérdésem, hogyha valaki használ még ilyet a topikban.
    Kicsit szűkös lett a 4 db meghajtó hely a gépben. Jelenleg 2*2 TB HDD van benne tükrözve, és van egy 4 TB-s lemez védelem nélkül.
    A tükrözött lemezeken fontos privát doksik/képek vannak, a 4 terás lemezen csak filmek.

    Szükségem lenne még 2 db elkülönített meghajtóra, viszont a tükrözést nem szeretném megszüntetni addig amíg nem tudtam beállítani a backupot egy másik NAS-on.

    Kérdés:
    A hot-swap helyeken kívül látok még a burkolat alatt egy csatolót, ahova egy SSD mondjuk elférne, viszont nem tudom, hogy milyen módon lehetne oda SSD-t kötni, illetve a DSM kezelni fogja-e. Használja valaki azt a csatlakozót DSM alatt?

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    Sziasztok,

    Vettem egy második HP ProLiant Microserver Gen8-at, ami a tervek szerint egy remote backupként üzemelne, viszont egyelőre nem tudtam működésre bírni.

    Ugyanabba a problémába futottam bele, mint az első szerver telepítésekor, hogy első nekifutásra végigment a telepítés, majd nem láttam a hálózaton a szervert. Gondoltam nekifutok újra, amihez első körben vissza tettem a HDD-t egy régebbi Synology NAS-ba, és újra telepítettem rajta egy 5.2-es szoftvert, majd vissza a HP-ba, de most már a telepítést sem tudom elkezdeni rajta, mert nem látja a hálózaton se a Synology Assistant, se a webes finder.

    Próbáltam direktbe kötni, LAN-on, wifin, stb, sehogy sem tudom működésre bírni.

    Esetleg valakinek valami ötlet,hogy mi lehet a baja?

    Előre is köszönöm!

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    válasz kgymac #17113 üzenetére

    Ha nem marad más, teszek egy próbát, bár végül a 6.2 felment az első gépre is, és azóta is rendben üzemel.

    Synoboot ds3617_6.2 és DSM_DS3617xs_24922

    Az előbb tettem egy próbát Gparted-vel, és formáztam a lemezt pendrive-ról bootolva, viszont valamit nem jól csináltam, mert ugyan újra láthatóvá vált a NAS a hálózaton, de "Helyreállítható" státuszba került, és indul a móka elölről.

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    Sziasztok,

    Szeretném a segítségeteket kérni egy HP Proliant Microserver Gen8 kapcsán.
    Fut már itthon stabilan egy ugyanilyen szerver, szintén Xpenology-val, de szeretnék egy backupot szüleimnél elhelyezve.

    Eddig amiatt akadt meg a telepítés, hogy a merevlemez amit használni szerettem volna eddig egy régebbi Synology NAS-ban volt, és nem engedett új telepítést véghez vinni, csak költöztetést. Most viszont rászántam magam, kivettem a lemezeket, szétkaptam a gépem, és az asztalira kötve, Windows alól csináltam egy teljes formázást a lemezen, letörölve minden partíciót/adatot.

    Megcsináltam a guide alapján a lépéseket, vid,pid érték átírása, MAC címeket hozzáadtam, még SN-t is generáltam (igen, tudom, hogy ez már nem kötelező, de biztosra akartam menni). Azokkal a fájlokkal dolgoztam, amivel az itthoni szervert sikerrel telepítettem. Sikerült is feltelepítenem a gépre a rendszert, viszont az újraindulás után már nem tudtam rá belépni és folytatni a setupot. Router alatt látom kiosztva az ip címet, de se kép se hang. find.synology.com és a Synology Assistant sem látja.

    DSM_DS3617xs_23739
    Synoboot-ból nem emlékszem a verziószámra, de ha egy gépre sikerrel telepítettem vele, akkor gondolom nem használhattam rossz verziót.

    Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a probléma, és hogyan lehet orvosolni?

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    válasz Burki #19518 üzenetére

    Mindig akkor jönnek a legjobb ötletek, mire már megfogalmazom és leírom a problémát. :W Eszembe jutott, hogy a másik LAN porton még nem próbáltam csatlakozni. Sikerült, fel is települt rendesen, szóval a kérdésem tárgytalanná vált.

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    Sziasztok,

    Nem találtam másik alkalmasabb topicot, így felteszem a kérdésem itt, bízva abban, hogy valaki tud segíteni.

    Adott egy NAS és 3 különböző helyről csatlakozó laptop. Eddig tökéletesen működött az OpenVPN megoldással a távoli csatlakozás. 2 napja viszont a lakásban egy fogyasztó leverte a fí relét többször egymás után. Majd miután az utolsó áramkimaradás után helyreállt a hálózat, 2 gépen nem működött a VPN.
    Végigmentem a beállításokon, port forward rendben van, a szerver oldali beállítások nem változtak.
    A Windows 11-et futtató gépen a Temp mappa ürítésével megoldódott a probléma, egy másik, Windows 10-et futtató gépen viszont sem a Temp mappa ürítése, sem az OpenVPN kliens újratelepítése + Temp mappa ürítése nem oldotta meg a problémát.

    Konfig file DSM alól letöltve, ugyanazzal a metódussal setupolva. Nem működik.

    Oké, elengedtem az OpenVPN-t, kerestem másik megoldást, felsetupoltam az L2TP / IPSEC opciót. Az egyik gépen tökéletesen működik, az említett laptopon, amin az OpenVPN sem megy, ez sem működik.

    Végigolvastam az összes megoldási javaslatot, több soron ellenőriztem a beállításokat, megcsináltam a registry mókolást is. Semmi.

    Valakinek van ötlete, hogy:
    1: mi a jóisten szaródhatott el egy sima áramszünet alkalmával? Nem telepít frissítéseket automatikusan egyik gép sem, tehát az is kizárt, hogy valami titokban felmászott a gépekre, ráadásul Windows 11 és Windows 10 alatt egyszerre állt le a működés, egymástól függetlenül.

    2: mi a jóistenért nem működik az L2TP / IPSEC opció? Elfogyott az informatikai hozzáértésem azon a szinten, hogy ezeket a megoldásokat guide alapján feltelepítettem, beállítottam.

    OpenVPN esetén a guide azt írja, hogy adjam hozzá a
    remote-cert-tls server
    sort a config file-hoz.
    Ebben az esetben az alábbi hibákat dobálja a csatlakozási kísérlet alatt:
    TLS key negotiation failed to occur within 60 seconds
    TLS handshake failed

    Az említett sor nélkül viszont a "No server certificate verification method has been enabled."
    hibaüzenetet kapom.

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    Sziasztok,

    HP Gen 8 microserver, 16 giga ram, illetve a gyári CPU cserélve E3-1220 V2-re. Melyik loaderrel érdemes próbálkozni? ARPL v1.1-beta2-t próbáltam, de valahogy minduntalan Failed to install DSM, The file is probably corrupted. hiba jön fel.

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    Sziasztok,

    Üzemel itthon egy HP Gen8 Microserver, amin néhány hónapja csináltam egy nagy upgradet, mielőtt felkerült rá a DSM 7.1.
    Kapott egy Xeon E3-1220 V2 procit, valamint 16 giga ram került bele.
    Az alábbi lemezek dolgoznak benne:
    3 db WD20EFAX
    1 db WD40EFRX
    1 db CT500MX SSD

    Eddig gond nélkül tette a dolgát, viszont tegnap elkezdett "ciceregni".
    Készítettem róla egy hangfelvételt is. [link]
    Módfelett zavaró, ugyanis a hálószobában van egy ytong fallal leválísztva egy dolgozó sarok, és ott üzemel a szerver, és hát elég idegesítő ez a hang éjszaka.
    Valakinek van ötlete, hogy melyik alkatrész adhat ilyen hangot? Hogyan kezdjek hozzá a hiba felkutatásának? A smart tesztek hibamentesnek mutatják a merevlemezeket.

    Előre is köszönöm a segítséget.

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    válasz seger #25148 üzenetére

    Köszi a tippet, kipróbáltam én is a 4 terás lemez kihúzásával, de továbbra is csinálja. Pedig bíztam benne, hogy mázlim lesz, és nálam is az lesz a ludas.
    Ezt a hibát csinálhatja úgy is, hogy nem dobál hibaüzenetet a rendszer? Látszólag minden lemez rendben van.

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    válasz Burki #25149 üzenetére

    Az első nem jött be, másodikra viszont belenyúltam, az egyik 2 terás lemez, amin csak a surveillance station fut, az volt a ludas. Kivettem a lemezt, és megszűnt a probléma.

    Ez viszont már 1 éven belül a második WD Red lemezem, ami megadta magát. Úgy érzem érdemes lenne más típus után néznem.

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

  • Burki

    aktív tag

    válasz seger #25153 üzenetére

    A lassulást én is tapasztalom. Surveillance fut rajta csak, 1 kamerával. Eddig gond nélkül ment. Most viszont ahogy próbálgatom, szétesik a kép, és nagyon lassan tölt be.

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

Új hozzászólás Aktív témák