Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nlq

    aktív tag

    válasz LógaGéza #317 üzenetére

    hmmm lehet hogy vaskalapos vagyok, de nekem szemely szerint derogal hogy éles adatokat tertalmazó diszk alrendszert virtualizaljak...

    az hogy milyen vas kell hozza szinte barmi eleg, egy gyari syno 5 diszkes nas dual atom procival es 1 gb rammal megy en mar raktam ossze ugyfelnek p4 celeron 2,66 1gb rammal es 2x3TB winyoval zsepen kihajtja

  • nlq

    aktív tag

    válasz LógaGéza #319 üzenetére

    nos en ugy vagyok vele, ha raid alrendszert raksz ossze (legyen szoftveres vagy hardveres), csinalsz az alap oprendszerrel (vagy a vassal alapbol ) egy raidet akkor utana a VMnek hogyan tolod ala az diszkeket... csinalsz egy baromi nagy image-t es azt hasznalod a nas ala diszknek vagy kulon diszkekre csinalsz imageket es azt fuzod ossze vagy a vm-nek fizikai diszket tolsz? amig mukodik addig tok jo de mivan ha valami kalamajka van akkor hogyan tudod helyreallitani???

    en szemely szerint VM ala vagy siman 1 diszket hasznalok vagy max raid 1 re teszem es utana altaro-val backupolom megfeleloen surun... en igy vagyok hajlando hasznalni a VM-et

    ugyanakkor en elesben hasznalom itthon az xpenologyt... van 12TB teruletem erre a celra...
    en ugy gondoltam, hogy van egy elfekvo LGA775 os lapom 4 halokartyaval meg 10 sata porttal amit manapsag mar ugyse fizetne meg senki, benne egy celeron E3500-al (ami talan epp eleg lenne egy win7 futtatashoz) es 2GB rammal meg egy low power tuninggal szepen hajtja az 5 db 3tb diszket... jofajta HP tapot toltam ala fincsi Gigabyte alaplap van alatta es szepen megy a syno oprendszerrel es a diszkeket szepen kezeli...

    emelett hasznalok VM et kiserletezgetesre tesztelesre sot fut eles rendszerem is VM en de ha ujra kell inditanom a VM alatt a rendszert akkor a nasom nem esik ki nem szakad meg esetlegesen a letoltes vagy epp az ugyfel winyojanak backupja meg hasonlok (a VM et pedig igazan elvezetes altaroval backupolni a nas ra 80-100 megaval tolja fel a cumot dedupol meg minden )
    ha megpusztul valami a gepben akkor kicserelem, a syno rendszere nem igazan haklis egy ilyenre, vagy ha igen akkor 5 perc huzni ra egy koltoztetést
    ha a VM alatt meghal a vas akkor az uj vasat vagy felimeri a host oprendszer vagy nem...
    ha nem akkor ujra kell huzni, es hol van a utils share hat persze hogy epp a vm ben ehh

    szoval nekem ez igy valt be...

  • nlq

    aktív tag

    válasz LógaGéza #321 üzenetére

    hat igen, az mar egy kisebb erogep (ha jol emlekszem e5 xeonokkal szalitjak) tenyleg kar lenne elpazarolni egy xpe-re

    en szemely szerint nem szeretem a kartya alapu tomboket azota, mikor kb 5 eve megpusztult 4-5 eves koraban egy raid kartyam (persze hogy alaplapi), es kozel 1 honap utan tudtam szerezni masik ugyanolyat persze olyan aron hogy eppeszu ember ekkor azert a cuccert a felet se adta volna, de hat ugye a szukseg nagy ur...

    azota szerencsere ilyen nagy teljesitmenyre nincs szuksegem, illetve a kis vasakkal is eleg jol zuznak az uj sata winyok, de ha valami sas kartyas gepbe is futok bele akkor sem a kartyara bizom a tombot hanem inkabb oprendszer alol csinalom tudom ez elegge fabol vaskarika...
    monjuk azert egy BBU-s raid tombot mar nem szivesen hackelnek igy... (de az mar mas arkategoria)

Új hozzászólás Aktív témák