Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim74

    nagyúr

    válasz AiRLAC #874 üzenetére

    Köszönöm Mindkettőtöknek a választ. :R

    Újabb kérdésem lenne:

    Tegnap többször volt áramkimaradás a lakában. Teljesen szét is hullott a hálózat... :O

    Nagy nehezen újra beállítottam mindent, de a médialejátszóval nem jutok zöld ágra :(

    3-féleképpen lehet elérni a NAS-t:

    1. My Shortcuts: ide megadtam korábban a NAS IP-jét jelszó nélkül, a guest fiókot aktiváltam a DSM-ben és ment minden hibátlanul.

    2. WORKGROUP: na ez csak akkor működik, ha egy win7-es PC be van kapcsolva a hálózaton. Fogalmam sincs, hogy miért, mert a korábbi Zyxel NAS-omnak nem volt ilyen problémája, de végül is mindegy, mert az 1. pontban lévő móddal ki lett küszöbölve ez a gond.

    3. NFS: nem használom, egyszer kipróbáltam, működik.

    Namármost az áramsszünet óta az 1. pontban történő belépési móddal kb. 2 percig gondolkodik a médialejátszó, mire belép a NAS-ra.
    A hálózaton lévő PC-k problémamentesen látnak mindent, gyorsan, tehát a guest fiókkal nem lehet gond.
    A médialejátszó a 2. pontban leírt módon történő csatlakozással pikk-pakk csatlakozik, lát mindent, amit kell.

    Mi a túróért tart 2 percig a csatlakozás az 1. pontban leírt módon, holott korábban az is gond nélkül működött? Az áramszünet elronthatott valamit? De akkor semmi nem menne, nem?

    Már olyan ideges vagyok, hogy ölni tudnék :W

  • nemurea

    aktív tag

    válasz AiRLAC #874 üzenetére

    Az APC Backups CS350-nel vigyázz, ha esetleg használtan akarod venni, mert nekem nagyon úgy tűnt, mikor ezt a témát nézegettem, hogy ugyanazzal a típusszámmal többfajta szünetmentest hoztak forgalomba. Biztosan a kapacitása ugyanaz, de a kimeneti opciói mások, tehát menedzselhetőség szempontjából problémás lehet. Konkrétabban: a régebbi típusokon nincs USB kimenet, tehát alapból nem tudod rádugni a gépre, csak RS232-vel, de azt meg nem biztos, hogy a Synology/XPEnology lekezeli.

Új hozzászólás Aktív témák