Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim74

    nagyúr

    válasz nlq #694 üzenetére

    Céges környezet az mindig más. Otthonra az ember természetesen a legköltséghatékonyabb, de jó megoldást keresi, és ezért hajlandó némi kompromisszumra (sz*pás, utánaolvasás, stb., stb.). Egy vállalatnál ez nem megengedhető. Ott nagyobb kár lehet pl. egy pár órás kiesés, mint amit a vason spóroltak volna.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz nlq #694 üzenetére

    Apóséknál a céges file és FTP szerver egy régi Core2Duo alapú Dell desktop volt, azt végül lecseréltettem velük egy DS214-re, mert meguntam, hogy folyton van valami baja (persze Szegeden van, én meg Pesten), és nem volt időm supportot nyújtani a melóm mellett. ezt egyszer beállítottam, megtanítottam egy kicsit fogékonyabb embert, hogy miként lehet a felhasználói jogosultságokat módosítani, és azóta hozzá se kellett nyúlnom, nekik is megváltás, nekem is.

    de amikor valaki fizet a felügyeletért, beállításért, akkor elég sokat lehet fogni azon, hogy egy linux alapú ingyenes NAS sw-t állíttat be az igényeire egy szintén minőségi, de nem gatyalezabáló vason, ahelyett, hogy ilyet venne. annak ellenére, hogy tényleg nagy híve vagyok a cég termékeinek, bizonyos szinten luxusnak tartom a megvásárlásukat, még céges környezetben is.

    ez a lyukra futás amúgy annyira jellemző dolog, először mindenki próbálja a legolcsóbb eszközzel megoldani a feladatokat, aminek a dobozára rá vannak írva az áhított funkciók, de ez nem azt jelenti, hogy át kell esni a ló túlsó oldalára azonnal. mindegy, nem az én pénzem.

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák