Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fgst

    tag

    válasz envagyok #6921 üzenetére

    Szia!
    Mielőtt még elküldenek a topikból vm-esbe érdeklődni, megpróbálok pár kérdésedre választ adni saját tapasztalatok alapján.
    Bios ébresztésről nem tudok mit mesélni, nekem folyamatos üzemben meg kamerák miatt, így ezzel a részével nincs tapasztalatom.
    Viszont virtuális környezetről van tapasztalatom, és szerintem semmiben nem szenvedsz hátrányt ha abban használod. Nekem úgy tűnik hogy az emulált synologynak hiába adsz egy bizonyos szintél több processzort, memóriát, akkor sem fog jobban dolgozni, nem lesz gyorsabb az új lemezeknél a paritás számítás, vagy gyorsabb a transzkódolás... Én 2 maggal és 1-2 giga rammal szoktam a virtuális gépet megkínálni, illetve az újabbiknál ssd gyorsítót is adtam neki a rendszer partícióról pusztán kíváncsiságból (persze ez otthoni méretben had nem mondjam mennyire felesleges).
    Merevlemez átadás tekintetében nekem egy WD Re (sárga) vinyóval a próbálva a gigabites környezet bizonyult a szűkebb keresztmetszetnek. A csatolt képek egy windows alól hostolt vm és host os közti adtacserét mutatnak be, ahol egy fizikai lan interfész volt a gépben.
    [kép]
    [kép]
    Tv stickes dolgot én is próbáltam headend és más szoftver segítségével is nekem nem jött össze, igaz látni látta az eszközt, de nem talált jelet, DE windowsban is nagyon rosszul muzsikált nálam ez a tuner, szóval, én még azt sem zárnám ki hogy headendet használni lehet xpeno alól. Keyshare az már más kérdés, de lehet akkor már tényleg érdemes elkülöníteni neki egy másik vm-et ami csak ezt a két összetartozó problémát kezeli...
    Hálókártya, egyéb hardver valóban átadható a vm-eknek, persze hálót nem natívan, hanem virtualizált formában érdemes, hogy mindenkinek jusson belőle :)
    És igen, esxi alatt egyszerre több gép is futhat, létezhet, ezek számát max a hardvered és a vm liszensz korlátolja.

  • Essejó

    Topikgazda

    válasz envagyok #6921 üzenetére

    Virtualizáció ügyben ne engem kérdezz, vannak akik használják, én natívban tolom 24/7-ben.
    Tehát az autó ki és bekapcsolásról sem tudok nyilatkozni.

    Anno tavaly amikor kipróbáltam a Xpenót akkor tettem fel egy Oracle VM-re, érdekes ott a Pen is virtuális volt.

    [ Szerkesztve ]

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Új hozzászólás Aktív témák