Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz makro #5566 üzenetére

    én SHR-be raknám őket, azt a legkönnyebb később bővíteni.

    a saját eszközös mentésről a saját tapasztalataim:

    - a külső winyóra mentést vagy nem viszed el otthonról, ha meg elviszed, akkor hajlamos vagy elfelejteni, rendszeresn csinálni és akkor olyan, mintha nem lenne
    - ha nem viszed el otthonról, a betörő ugyanúgy el tudja vinni a NAS-sal együtt, egyéb természeti katasztrófák esetén valószínűleg az elsődleges adatokkal együtt semmisül meg
    - a távoli NAS-ra szinkronizálásnál menedzselni kell még egy NAS-t, ami néha nagyon fájdalmas tud lenni, ha hibát kell elhárítani és mondjuk nem megy a remote access, bár ez attól is függ, milyen messze van a másik eszköz
    - mindkettőnek a bekerülési költsége aránylag magas

    cserébe a Glacier, amíg nem akarod visszanyerni az adataidat, nagyon olcsó, biztosan megvan és annak sincs durva költsége, ha egyszer le kell húzni, ami egyébként valószínűleg eléggé ritka lesz, mert lokális adatvesztés kell hozzá, hogy szükséges legyen. én nem félek az adataim kihelyezésétől, a családi fotóimat felőlem böngészhetik, amit meg nem akarom, hogy lássanak, azt eleve egy titkosított konténer file-ban tartom a NAS-on is, titkosítva szinkronizálódik fel, a kulcs file nélkül sok sikert kívánok bárkinek, aki fel akarja törni. Magyarországon hajlamosak vagyunk nagyon bizalmatlanok lenni a szolgáltatásokkal kapcsolatban, mindenki inkább saját eszközt akar, hogy majd ő megoldja, én ezt nem tartom egy előre vezető magatartásnak. ha van egy szolgáltatás, amit pont erre találtak ki, kényelmes és évekig tudod finanszírozni egy azt kiváltó eszköz árából, akkor szerintem azt kell használni és nem egy avuló, értékéből folyamatosan vesztő, potenciális hibaforrást generáló eszközt vásárolni.

    [ Szerkesztve ]

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák