Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz nlq #339 üzenetére

    Otthoni környezetben - a költségek figyelembe vételével - kb. 0 azaz nulla értelmét látom a raid-nek, amennyiben a biztonság a cél (az utolsó félmodatodból erre következtetek).
    Abból a pénzből, amit erre szánnék, inkább vettem egy usb-s racket, amire havonta szinkronizálom a fontos fájlokat (fényképek, családi videók), és azt benn tartom a munkahelyen. Kb. ezerszer biztonságosabb így, mintha - ugyanennyi pénzből - a NAS-ban raidben lenne otthon (a fotók részben az asszony notiján, részben DVD-re írva is megvannak, a videók pedig nagyrészt mini-DV szalagon illetve az én gépemen is megtalálhatók).
    Idézet a Synology SHR tutorialból:

    e feledje, hogy a RAID kötetek (hagyományos RAID vagy SHR) nem biztonsági mentési rendszerként szolgálnak.

    Jah, és nem akarok JBOD-t, mivel ha az egyik vinyó behal, és egy adott fájl átnyúlik az egyik diszkről a másikra, akkor annak annyi (ergo kevésbé biztonságos, mitha két különálló lemezként használnám). A kétlemezes Zyxel NAS-ban négyféle lehetőség van a lemezek szervezésére: raid 0, raid 1, JBOD, és individual disk - én ez utóbbit szeretném (remélem tud ilyet is ez az opredszer).

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák