Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essejó

    Topikgazda

    válasz fgst #2692 üzenetére

    Szia!
    Egy szóval sem mondtam, hogy én tévedhetetlen vagyok, de majd hozzászoksz, hogy még is így van. :))
    Abban igazad van, hogy a dmz-vel a tűzfal mögött maradt hostok nagyobb biztonságban vannak mint ha a külvilággal kommunikáló host mellettük maradna. Ezzel együtt nekem a dmz akkor sem szinpatikus. Túl sok olyasmit tartok a nas-on amit nem kívánok idegenekkel megosztani. :D

    Egy ipari kivitelű router esetében persze mondhatjuk, hogy a dmz-be tett nas is tűzfal mögött van, de egy Soho ruter esetében azért eléggé kétséges, hogy a DMZ-be tett host esetében is beszélhetünk e tűzfalról.
    Az meg még nem igazán jellemző, hogy valaki nekiáll egy linuxos router + tűzfalat építeni magának otthonra, persze van, de ritka. Ráadásul mivel az a gép 24/7-ben menne így ha nem egy paneltápos iTX lapra épül akkor a villanyszámla is.... De ez már messze nem ennek a topiknak a témája.
    Szóval részemről egyszerűbb megoldás a nasnak egy fix ip és portforward a routerben.
    Hát igen a Micronet az szívás, de szerencsére nekem nem olyanom van.

    [ Szerkesztve ]

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Új hozzászólás Aktív témák