Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemurea

    aktív tag

    válasz Jim74 #1953 üzenetére

    Teljesen korrekt, jogos. Hasonló cipőben jártam korábban, nekem a HTPC házon volt egy VFD kijelző, abban bíztam, az majd segít navigálni az XBMC-ben a tévé bekapcsolása nélkül. Hát nem kevés órát feláldoztam az életemből, mire linux/XBMC alatt stabilan működésre bírtam.

    Ja, amúgy pünkösdi királyság volt a tegnapi: a néhányadik újraindításra egyszerűen nem boot-olt be a mindentudó Kubuntu. Anélkül, hogy hozzányúltam volna ehhez a részéhez. Valószínűleg a persistency zavart/kavart be. Kicsit, hm, morcos vagyok, hogy ha az ember már valamelyest kiismeri a linux egy adott részét (itt: grub/bootloader), akkor a linux még 19-re húz egy lapot, hogy tessék, lehet tovább nyomozni. Nagyon érik egy (1!) oprendszer telepítése, hogy az tudjon mindent egyszerre, nem fogok külön rendszerekkel szerencsétlenkedni. Az XPEnology amúgy (majdnem) tökéletesen boot-ol továbbra is, este levezetésnek megnéztem volna egy filmet, de a Plex szerver már megint (véletlenszerűen) nem indult el az XPE indulásával... Miért??? Belogolás, elindítás kézzel. A világ eszközeinek 2/3-án linux alapú rendszer fut, de ha valami nem megy jól, márpedig valami nem fog jól menni, akkor jön a Poirot-üzemmód.

    Tényleg bocs az OFF-topicért. Ráadásul ma éjszaka még egy órát is elvesztettem, reggel rosszul érintett :DD

Új hozzászólás Aktív témák