Új hozzászólás Aktív témák

  • TechnicR

    tag

    válasz HaZse #968 üzenetére

    Sikerült beüzemelnem a kis masinát, ebben a konfigban:

    Ház: CFI A7879 4x Hot-Swap mini-ITX NAS ház 200W táppal
    Alaplap, proci: ASROCK Q1900-ITX
    Memória: Kingston DDR3 SO-DIMM 4Gb/1333MHz KVR1333D3S9/4G x 2
    Háttértár nanobootnak: egy régi 4 GB-s Pendrive
    HDD: 1x WD Red 3TB (aztán szépen rakosgatom bele a többit ugyan ebből)

    Lenne pár kérdésem:

    1) Ti milyen mappákat, könyvtárrendszert csináltatok? Szeretném, ha felhasználókként más-más mappákhoz lehetne hozzáférni, úgy, hogy közben a beépített torrent kliens szintén töltöget vagy 4-5 mappába (film-zene-program-egyéb) és torrent hozzáadásánál adom meg neki, hogy hova menjen (és így azt is, hogy ki mit érjen el).

    2) Milyen torrent klienst használtok? Elsőre a beépített download station-t néztem, de nem sikerült rájönnöm, hogy ezt hogy tudom vezérelni kényelmesen a saját gépemről (mint ahogy a transmission-t). Úgy szeretném, hogy mintha az én gépemen menne az utorrent, csak közbe meg távvezérli ez a program (mint ahogy lehet a transmissionnel)

    3) Ha a transmissiont ajánljátok, akkor melyik verziót? Mert Synology rendszerre egy 2012-es buildet találtam, de biztos van valahol frissebb is, nem?

    4) Windows-os hálózatos megosztott mappánál hogy adhatom meg, hogy ki (melyik MAC ID vagy IP vagy user) férhet hozzá? Többen vagyunk a lakásban: a barátnőm és én, kettőnknek szeretnék egy fiókot, meg a nővéremnek és a férjének egy másikat - vagy mindenkinek egyet és 2 csoportot létre hozni). Ezek megoldhatóak? Ha igen, hogy?

    5) Mi most a legújabb DSM? Jelenleg az 5.1-4528 Update 1 van fent. Próbáltam frissíteni az update 2-t, de 33-as hibakóddal kidobott, hogy hibás a file. Letöltöttem ismét, ugyan az a hiba...

    Milyen kritikus biztonsági beállításokat kell megcsinálni? Ahhoz, hogy külső hálózatról elérjem, gondolom kell majd egy dyn dns. Ha azt megcsinálom, az mennyire teszi veszélyessé?

Új hozzászólás Aktív témák