Új hozzászólás Aktív témák

  • Imco

    őstag

    Sziasztok!

    Leírom szenvedésem, mert megígértem, és mert talán segít másokon. :)
    DS3615xs GEN8 6.0.2-t szerettem volna 6.1.1-re költöztetni, esetleg DS3617xs 6.1-re.
    4 HDD volt betéve a 6.0.2-re.
    Adat jelképesen volt rajta, egyik HDD-n~ 500 GB letöltés formájában.
    A cél az volt, hogy az egyik üres hdd-re rámenjen a 6.1, majd az egész rendszer
    frissüljön.
    Próbáltam SD-re, 4 és 16 GB pen drivera is, sikertelenül
    Első körben egész nap szerkesztettem az cfg-t illetve írtam az img-ket, szintén sikertelenül.
    /Itt jegyezném meg, hogy talán az egyik 3615 loaderbe 3617 cfg van. Ezt csak utólag vélelmezem, de valószínűnek tartom./
    Majd elkezdtem levelezni egy topic társsal /felfedi magát, ha úgy gondolja/ . Adott sok ötletet, amit végigjátszottam. Ez úton is köszönöm neki. Az imaget majd minden kísérlet elött újra írtam. Ezt fölöslegesnek véltem, mert látszólag nem ír semmit a PD-re /egy kivétellel, amit említek majd/.
    Viszont mégis éreztem változást emiatt. A vin pid minden esetben módosítva volt, más nem / se a sn, se a mac, se a sata/. Az assistant kiírja, hogy melyik PAT fájlt kéri, engedi. A weblapos telepítés ennek ellenére sikertelen sokszor. Assistant>jobb klikk a címen>telepítés, ami a legsikeresebb volt. Ettől eltérő megoldást az assitant javasolja.
    Megpróbálom tőmondatokban leírni a kísérletek főbb állomásait.
    DS3615xs 6.1 sehogy sem megy fel a 6.0.2 HDD-re.
    Formázott HDD-re nem megy a fel a DS3615xs 6.1 15101.
    Formázott HDD-re, frissen írt DS3615xs 6.1, 15047 weben keresztül nem megy fel.
    Formázott HDD-re, frissen írt DS3615xs 6.1, 15047 az assistantból felment. Örültem!
    Előzőre a 15101 a netről simán ráment. Még jobban örültem!
    A működő DS3615xs 6.1, 15101-re próbáltam a DS3617xs 6.1, 15047, 15101-et assistanton, weblapon, de sehogy sem ment, kinyírta a működő DS3615xs 6.1, 15101-et is. Szomorkodtam.
    Vissza az alapvonalra! Új PD, format HDD.
    Formázott HDD-re, frissen írt DS3615xs 6.1, 15047 az assistantból felment.
    Erre 15101 frissítés a netről nem ment. Korábban sikerült. Kinyírta a működő rendszert. Nem indult újra.
    Vissza az alapvonalra! Új PD, format HDD.
    Formázott HDD-re, frissen írt DS3615xs 6.1, 15047 az assistantból felment.
    Kézi frissítés 15101-re sikertelen. Megint elmúlt a rendszer.
    Itt történt, hogy nézegetve a PD-t, a gyökérbe találtam egy új fájlt, ami kiterjesztés nélkül díszelgett friss dátummal. Belekukkantva egy 15047 verzió infó fájl volt. Nosza, töröltem a fájlt gyorsan, hiszen már a 15101-ért küzdöttem. PD-ről újra indulva az assistant 15047 helyett 15101 kért a verziónál.
    Betallóztam neki a fájlomat. Innen egy eddig nem látott weblapos telepítővel mentünk tovább.
    A weblapon kell megadni az admint, jelszót, ip-t.
    Működik a rendszer! Örültem! Az egészet végig játszottam egy másik üres HDD-vel. Sokkal gyorsabban, sikeres kézi 15101 frissítéssel. Még mindig örültem!
    Gyorsan rá engedtem az update 2-t a netről. Simán ment, működik a rendszer! Örültem!
    Elkezdtem be tenni a HDD-ket mellé. Elvileg 2 db 6.1 15101 és 2 db 6.0.2 volt.
    1 ilyen-1 olyan be helyezve nem történik semmi. Viszont 2db 15101 mellé behelyezve a 6.0.2-t működik mind 3, és az adat megmaradt a 6.0.2-n! Ezen felbuzdulva behelyeztem a 4. sok adatos HDD-t is. Működik! Örültem! Teljes siker kb. 100 óra küzdelem után! Bodogság!
    Többször kikapcsolva, újra indítva és még mindig megy! Na, itt hibáztam egyet valószínű! A nagy örömben azt hittem már nem érhet baj! Beimportáltam a régi konfig beállításokat, és próbáltam TM-et telepíteni sikertelenül. Restartoltam. Nem tudtam belépni. Ilyen még nem volt. Rossz user vagy pass. 3.-ra kitiltja az IP-t. Kezdődött egy szép új játék. Teszt, ip csere, HDD-k ki-be, tálcákba cserélve.
    Most ott tartok hogy a sok adatos HDD aminek a mentése volt a kijelölt cél, egyedül az első tálcán elindul mint 1510 u2 admin felhasználokkal. Más sorrendben, vagy több HDD-vel nem enged belépni csak vendég-user hozzáféréssel, amivel csak 1-1 mappát látok. Nincs dráma, mert legrosszabb esetben törlők mindent, de ugye nem ez volt a cél, ezért még küzdök vele.

    Még egy érdekesség. 6.0.2 kisérleteknél restart után az assistant csak és kizárólag a második keresésre /vagy később/ találja meg az eszközt. Nem számít, hogy mennyit várok a bip-bip után.
    6.1-nél már az elsőre is megy és gyorsabban /15% körül/.

    Érzek a kísérletekbe instabilitást. Ez betudható a PD-nek, bár nem hiszek a „3-ból 2x jól működök a sok kisérletből”-be. Annál inkább mert ha működik a rendszer akkor 100% újra indul, ha kell.
    Sok mindennek nem tudom az okát, főleg hogy hogyan maradt meg a 6.0.2 adat partíció.

    Bocs a terjedelemért, az elírásokért, ha untatok valaki, és ha sok triviális vagy épp buta dolgot írtam.

    Ez egy HP Gen8, 4 GB kingston PD /DS3615xs 6.1 Jun's Mod V1.02-alpha / kísérleteiről szólt, szigorúan a személyes tapasztalataim rögzítve, 3,5 hónapos xpenologys múlttal, synologys előélet nélkül.

    .

    Üdv! Imco

Új hozzászólás Aktív témák