Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    Csak nagyon offban aztán ha úgy van az illetékes törölheti :)

    Az elmúlt időszak kavarásai, timebomb és társai miatt egy picit eljátszottam a gondolattal, mivel fontos adatokat is tárolok, mi lenne ha az egész gen 8 micro-t átdobnám valami más rendszerre... Jó ötlet volt (nem).

    3 jellemzően mainstream variáció van ami vállalható olvasatomban, freenas, nas4free és openmediavault. Összelöktem egy tesztkörnyezetet és végignyálaztam mindet, hát sírni támadt kedvem. OMV simán beborult inkonzisztencia hibával pár csomag telepítése után, órányi fórumozás után se tudtam működésre bírni... Nas4free alig eszik valamit, cserébe egy nyomorék plex felhergelése atomfizika szinten működik, és elég fapad is. Freenas meg minden csak nem emészthető számomra. Külön poolokban (jailekben) futnak a pluginek, rémálom a jogosultságok kezelése nekem, és ahogy a másik kettőnél kikerülhetetlen tök alap dolgoknál is a parancssoros, ssh-s mókolás, aminek a felét se értem helyenként...

    Basszus amit dsm alatt összeklikkelek 3 perc alatt, az fél nap alatt egyikkel se sikerült, Tök jó hogy sok esetben jobban testre lehet ezeket szabni, meg mélyen a lelkében matatni, de valahogy nem szeretnék egy letöltés/plex/minimál adatmentés szentháromság miatt mesterképzésre menni linuxból bakker...

Új hozzászólás Aktív témák