Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz DJ. Ru$y #6971 üzenetére

    Őszintén szólva még nem döntöttem, jelenleg tájékozódom. Nem nagyon vagyok képben raid-ügyileg, de azt gondoltam, hogy a hardveres raid jobb ötlet, mint a szoftveres, mivel nem eszi a cpu-t. Nem tudom, hogy mekkora erőforrás-igénye van a szoftveres raid-nek, de ha nem számottevő, akkor valószínűleg azt preferálom.
    Őszintén szólva leginkább azért akarok raid-et, hogy egyben lássam a tárhelyet: jelenleg is az a gondom, hogy a mosst használt kétlemezes Zyxel NAS-ban levő 2*3 TB-nyi tárhelyemen (individual disk beállítással) az egyik meghajtón csak egy könyvtár van (filmek), de a diszk majdnem tele van (100 GB-nyi helyet próbálok rajta üresen hagyni), míg a másik lemezen van minden más (családi videók, doksik, fényképek, zenék stb.), ami kong az ürességtől (párszáz GB adat van rajta). JBOD-t vagy RAID0-t nem szeretnék, mert bár a fontos adatok ott vannak egy külső hdd-n is (plusz a desktopon), de azért nem lenne jó az adatbiztonságot csökkenteni azzal, hogy ha bármelyik diszk meghal, akkor kuka az összes adat NAS-on tárolt példányának. A raid5 jó kompromisszumnak tűnik: van 4 db lemezem, 3 tárhelye megmarad (azt egyben látom), és ha bármelyik diszk meghal, még mindig megmaradnak az adatok (az más kérdés, hogy a tömb újraépítése közben is lehet gond).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák