Új hozzászólás Aktív témák

  • envagyok

    veterán

    válasz Essejó #6920 üzenetére

    A bios dolognak kicsit utánaolvastam, elvileg az időzített ébresztés piszkál bele a biosba, azt kell állítólag kikapcsolani.
    Más nem?
    Igazából azért hánykolódok a vm vagy natív futtatás között, mert nekem ezekre kellene a vas:
    - webszerver
    - file szerver (samba, nfs,ftp)
    - MySQL/phpmyadmin

    -tvheadend szerver (tv adások vétele)
    -oscam szerver (mindig tv kártya kezelés)

    Az utolsó kettő kivételével biztosan megy az összes synology-n is.
    Elvileg wdmycloudon próbálgattam már a syno-t, tök jó volt minden, sőt tvheadend és oscam szerver is van rá.
    Viszont a tvheadend szerver egy dvb-t/dvb-s2 adaptert sem ismert fel.
    Szerintem a gond a kernellel van, nincs benne támogatás (3.10, sok mindent nem támogat, ha esetleg a mediabuild-et bele lehetne patch-elni a kernelbe,, akkor talán, de biztosan nem tökéleteesen mennének)

    Ezért gondoltam, hogy mellette párhuzamosan futtatnék egy libreelec-et, aminek rohadt kicsi a gépigénye 512MB-1GB ram elég neki, 4.8-as kernellel van, és biztosan megy rajta a tvh, és az oscam.
    Hülye vagyok a VM-hez, ezer éve nem próbálkoztam vele.
    Jól tudom, hogy egyszerre akár több gép is futhat?
    Illetve meg lehet adni, melyik usb-s hardvert melyik rendszer lássa?
    Egy ip címen osztoznak, vagy mindegyik kap egy új mac-es virtuális adaptert, így mindegyik vm-re más ip-t oszt ki a rendszer?
    Vagy a különböző gépekhez különböző lan adaptereket hozzá lehet csatolni?
    Illetve azért gondolkodom a vm-ben, mert így több mindent lehetne csinálni (pl egy linux disztrót felraknék fordításhoz, teszteléshez, lehet egy win-t is szórakozni, omv-t, stb.)
    És gondolom én döntöm el mikor melyik fusson, illetve meg lehet adni újraindításkor, melyikeket indítsa el?

    Ha mondjuk futna a syno, és a libreelec, akkor az mennyire lassítja le a gépet a natívhoz képest?
    Pl. samba másolás megy gigabittel?

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Új hozzászólás Aktív témák