Új hozzászólás Aktív témák

  • Fifi

    őstag

    válasz fogtunder #4149 üzenetére

    Sajnos most nincs nálam DSM és virtualizálni meg lusta vagyok, így lehet, hogy sok dolgot ,ami a pár napos ismerkedés alapján megmaradt bennem most is rosszul tudok. :B

    "azt azért kifejthetnéd, hogy mi az a rengeteg dolog, amit a DSM-mel nem lehet megvalósítani"

    Mint írtam ~1,5 hete ismerkedtem meg a DSM-mel, lehet elhamarkodott voltam én csak abból indultam ki, hogy a gyári csomagok a synocommunity-s csomagokkal bővítve a csomagkezelőben nem nyújtottak akkora választékot, mint vártam és szolgáltatásonként több alternatívát. Ez gondolom más forrásokból pótolható.
    A rugalmasságról: itt szembesültem vele, hogy ha nem gyári csomagot szeretnék újrakonfigurálni, akkor azt a DSM grafikus felületéről nem lehet csak a csomag újratelepítésével, illetve konzolon, amit a DSM elrejt.

    RAID: Igazad van, azóta erről már olvastam, hogy soft raidet használ a DSM is, tehát ha gond van, akkor pl. egy live linux alól mdadm-mal rendbe tehetőek a tömbök. Megint az a fránya linux ...

    filerendszer: Én itt csak ext4-et olvastam egyelőre. Tudom lehet ritka, de nálam még szóba jöhet az xfs is, külső tarolókon az exfat - bár lehet, hogy ezt FAT-tal egy kalap alá veszik és támogatott. Egy DSM-ben ez egyből kiderülne ...

    távoli managment: iLO valóban oprendszer független, de a fórumtárs által kinézett Synology termékben van? :U
    Az ssh valóban él, bár a gyári shell elég egyszerű - gondolom ez is cserélhető - terminal multiplexer (screen, tmux) biztos feltelepíthető, de ezek egy linux disztróban nem lehalászható dolgok, hanem adottak.

    "én sokkal inkább híve vagyok annak, hogy célfeladatra célszoftvert kell használni"
    1000%-ig egyetértünk! :R
    Optimális esetben a célhoz, feladat megvalósításához kell választani az eszközt (hw és sw egyaránt), viszont ez sokkal több tudást igényel, hisz több oprendszerről (beágyazott rendszerekről), megoldásról és (cél)hardware-ről kell átfogó ismerettel rendelkezni. Ehhez a linux ismeret azért jó alap, mert ahogy írtad ma vagy linux vagy BSD fut még a kenyérpirítón is. :D

    A lényeg az, hogy azt használja, amihez jobban ért!
    Ha az oprendszertől eltekintünk én az ügyfél helyében viszont nem örülnék, ha ugyanazon a pénzen egy gyengébb hw-t kapnék csak azért, mert a kedves szolgáltatónak kényelmesebb egy DSM.

    (#4153) Proxy2 :"Van ezzel egy kis gond, így születnek a biztonságilag lukas rendszerek, a remek leírások ugyan segítenek elindulni, de a delikvensek ritkán mennek végig a megkezdett úton."

    Ez igaz, de minimális hálózati tudás nélkül a DSM-mel is lehet szitát csinálni, ahogy azt ebben vagy a társtopicban olvasható.

    Nem volt szándékom flame-t generálni a HP<->Syno és Linux<->DSM vonalakon, így részemről lezárnám ezt az offtopic szálat. Mindegyik jó gép, mindegyik jó rendszer válasszon ki-ki a belátása és pénztárcája alapján. Peace! :K

    Bye, Fifi

    ps: Az elgépelések és helyesírási hibák, esetleges fogalmazási gondok már a fáradtságom mellékhatásai. Jó éjszakát!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák