Új hozzászólás Aktív témák

  • Proxy2

    aktív tag

    válasz Essejó #3876 üzenetére

    Üdv,

    Én a hétvégén készítettem egy XPenology-t öcsémnek, ezekből az alaktrészekből:
    Alapgép egy Acer Veriton amiben:
    CPU Pentium E5300
    RAM 2Gb
    1db 2Tb WD Green
    1db 1Tb WD Re
    1db 1Tb WD Re
    1db 500Gb WD Blue
    1db 1Gb Pendive boot-nak.

    Az alap XPEnoboot 5.2-5644.4 DS3615xs telepítés simán ment, már a pendrive elkészítésekor a vid/pid párosst is bele írtam a mac addressel együt a syslinux fájlba. Így meg sem jelent a pendrive sosem.
    Fel pakoltam a frissítéseket is még a kötetek létrehozása előtt, zökkenőmentesen ment minden.

    Elkészítettem a köteteket a következőképpen:
    A tároláskezelőben, kötetet hoztam létre, minden diszkre egyet, ezek SHR kötetek.
    Az eredmény:

    Mint látható négy kötett lett, a következők miatt.
    2Tb WD Green - Plex(meta adatok), Video (Filmek)
    1Tb WD Re - Children (Gyerek filmek)
    1Tb WD Re - Downloads, Egyebek, Homes, Photo, System (logoknak),
    500Gb WD Blue - Backup

    Elsőre értelmetlennek tűnhet, de gondoljuk át mégegyszer, annak tükrében, hogy mi a mentési feladat.
    A feladat az, hogy a pótolhatatlan, nehezen reprodukálható adatokat mentsük, ehhez a homes, photo mappákát kell menteni, valamint a rendszerkonfigurációs fájlokat. Fontos ha tudjuk milyen gyakran változhatnak ezek a fájlok, jelen esetben talán ha naponta, ez az érték.

    Így létrehoztam egy mentési feladatot:

    Mint látható két feladat van, ebből az első a fontos, ez a feladat gondoskodik a kiválasztott megosztások mentéséről. A második jelen esetben azért született mert elég magas a feltöltési sebesség (100mbit/s) így lehetőség nyílt egy gyors távoli backupra is.

    A mentési feladatnák a következő beállításokat készítettem:

    Így egy komplex visszaálítási lehetőséget kapunk 24 hónapra.

    Az elkészült XPenology jól vizsgázott, tárolóként 85-95MB/s sebességre volt képes, Plex szerverként két Full HD stream transcodolása kb 45-60% volt a terhelés, kb 4-6 percig, utánna szépen vissza eset 2-4%-ra.

    P5

    Proxy5

Új hozzászólás Aktív témák