Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Kis segítséget szeretnék kérni. Anno jártam erre, szerintem legalább egy éve, azóta némileg megváltozott a családi helyzetem, lassan apuka leszek. (Illetve nővéremnek a gyermeke is beér a mesenézős korba). Mivel a szülők távol vannak, így szeretném velük megosztani a fényképeket amiket készíteni fogok. Plusz bejött egy új ötlet, hogy mivel fogunk utazni valószínűleg rendesen, lehet jó dolog lenne, ha a meséket bárhonnan elérném. Ezzel elkerülhetném az esetleges DVDre, pendrive-re kiírogatást, konvertálgatást. Jelenleg otthon van egy Kabini 5350-es alapon épült HTPC-m, amin Win 8.1 fut. Ezt "médiacenterként" használom Kodival. Mivel most nincs keret gyári Syno-ra, így megpróbálkoznék egy Xpenology-val (anno a Synolockert beszoptam, de Giorgio a másik topikban kicsit megnyugtatott, így kedvet kaptam megint). A terv az lenne, hogy lenne egy dedikált 1 TB-os HDD-je a Synonak (képek + mesék). Szoftverként oracle virtualbox-ot választanék.

    Ezt a guide-ot nézegettem, bár a cirill betűs letöltő oldal nem túl bizalomgerjesztő. A kérdésem az lenne, hogy ez a guide alapján elvileg egy új .pat file-al is használható (amit a http://xpenology.me/ oldalról tölthető le)? Illetve ebben az esetben a synoboot.vdi felel meg a "pendrive"-nak?

    Amennyire lehet szeretném elszeparálni a Xpenology-t a géptől, hogyha esetleg bekap valamit, akkor ne rántsa magával az egész HTPC-t. Ez megoldható a virtualizálással? :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák