Új hozzászólás Aktív témák

  • btomi9

    aktív tag

    Segítséget szeretnék kérni NFS mountolás témában. Annyiból nem offtopik, hogy XPEnology beállítás is, de lehet, hogy a Popcorn Hour C-300 a ludas. Szóval nem tudom, feltettem a Popcornos szakmai fórumban is ugyanezt.

    Adott a Popcorn C-300 és egy HP Gen8 microserveren futó XPEnology NAS szoftver. A NAS -on szeretném beállítani a hálózati megosztásokat, és a Popcornnal lejátszani az ott lévő média tartalmakat. Samba -val semmi gond, de NFS -en keresztül nem sikerül összehozni. Az a bosszantó, hogy egyszer már sikerült, de közben volt NMT telepítés, és DSM frissítés is a NAS -on, és nem emlékszem, hogy mi volt a megoldás. Most viszont nem működik úgy sem, hogy elindultam a kályhától (vagyis újratelepítettem az XPEnology -t, és a Popcorn firmware -t és mindent nulláról próbáltam beállítani).

    A Popcorn firmare verzióm: 05-03-140117-23-POP-420-000
    Az XPEnology verzióm: DSM 5.2-5565 Update-2

    Az NFS -t úgy engedélyeztem, hogy a belső háló összes IP -je lássa. A routerben MAC cím alapján a DHCP mindig az 54.4-es IP -t osztja a Popcornnak, és tud is csatlakozni az internetre, ezzel nincs gond.

    A hiba: Hálózati böngésző/NFS_Servers/192.168.54.3 látja a megosztást (volume1/NAS), de amikor rákattintok, ezt írja:

    Hiba történt a kérés feldolgozása közben. (ERR 911)

    A NAS -on a beállítások:

    DiskStation> cat /etc/exports

    /volume1/NAS 192.168.54.*(ro,async,no_wdelay,crossmnt,insecure,no_root_squash,insecure_locks,sec=sys,anonuid=1025,anongid=100)DiskStation>

    DiskStation> cat /etc/passwd
    admin:x:1024:100:System default user:/var/services/homes/admin:/bin/sh
    anonymous:x:21:21:Anonymous FTP User:/nonexist:/sbin/nologin
    .
    .
    .
    ftp:x:21:21:Anonymous FTP User:/nonexist:/sbin/nologin
    guest:x:1025:100:Guest:/var/services/homes/guest:/sbin/nologin
    http:x:1023:1023:http:/var/services/web:/bin/false
    lp:x:4:7:lp:/var/spool/lpd:/sbin/nologin
    mysql:x:66:66:MariaDB User:/var/services/mysql:/bin/false
    nobody:x:99:99:nobody:/:/bin/false
    .
    .
    root:x:0:0:root:/root:/bin/ash
    .
    .
    DiskStation>

    A Popcorn milyen UID/GID párossal próbálja az NFS -t felmountolni? Próbáltam NFS-TCP -re átállítani, de ez sem segít.

    ERR911
    kép1
    kép2
    kép3
    kép4
    kép5
    kép6

Új hozzászólás Aktív témák