Új hozzászólás Aktív témák

  • nemurea

    aktív tag

    Szenvedek még ezzel az NFS-jogosultság kérdésével, már csomó dolgot kizártam, hogy mi lehet a probléma, és kifogytam az ötletekből...
    Szituáció: kubuntun csatlakoznék NFS protokollal az XPEnology-hoz, de a _legtöbb_ esetben csak a root felhasználót (az aktuális felhasználót sudo-val) engedi be a NAS a könyvtárba listázás során. A könyvtárak jogosultságai (ameddig tudtam ellenőrizni) ugyanazok. Egyetlen könyvtárat találtam a NAS-on, ahova a 'normál' felhasználót is beengedi a NAS/Kubuntu, ez pedig a photo mappa. És itt jön a probléma, a photo mappának ugyanazok a jogosítványai, mint a többinek (egy apróságtól eltekintve, erről később).
    Összehasonlítva a photo-t bármelyik másikkal, a következőket csekkeltem, ezek ugyanúgy vannak beállítva minden megosztott mappánál:
    Engedélyek / Helyi felhasználó:
    admin és nemu: írás+olvasás
    Engedélyek / Helyi felhasználó:
    administrators: írás+olvasás
    users: nincs megadva jogosítvány
    NFS engedélyek:
    Gazdagép: *, irás+olvasás, squash: nincs hozzárendelés, biztonság: sys

    Ide raktam néhány logot:

    pastebin

    És _egyetlen_ helyen láttam csak különbséget a photo mappa és a többi között:

    Itt csak a photo-nál szürke az Egyedi oszlop, de nem tudok ráklikkelni, megnézni, hogy mi van vele, benne... Bárkinek további tippje, hogy mit nem ellenőriztem még le?

Új hozzászólás Aktív témák