Új hozzászólás Aktív témák

  • kgymac

    őstag

    válasz Bubukain #14086 üzenetére

    6.2-re vagy 6.1-re (esetleg régebbire) ?
    6.1-re egyértelműen nem a válasz. 6.2-re érdemes körülnézni az xpenology.com fórumain, ott mindig van infó az update-ek telepíthetőségéről.

    szerk:
    @DJ. Ru$y
    konkrét alaplapot nem tudok ajánlani, én microserver-ekben utazom, a második g8-as van beszerzés alatt.
    Olyan lapot kéne választani, ami 6 inteles sata portot tartalmaz, ahci módban. Intel lan-nal is lehet probléma,
    pl. jun 102b nem minden új intel e1000e lant támogat (pl. i219 van akinek megy, van akinek nem, a boot image tuti hogy eltér náluk).
    Ha van rá lehetőséged, a legjobban talán egy pcie 8x vagy 16x-es lappal jársz, ami azért ritka mini itx vonalon,
    de ha gond van az alaplapi sata-val (silxxxx egyértelműen nem jó), egy dell h200 vagy h310 megoldja a helyzetet.
    Ha virtualizálni is akarsz (pl. docker), akkor vt-d, vt-x kompatibilis cpu kell, az újabb celeronok már általában tudják. De ezt biztosan ismered. Én eredetileg nem használtam, de találtam néhány alkalmazást, ami igényli, így nem árthat, ha tudja a rendszer hardveresen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák