Új hozzászólás Aktív témák

  • Dello79

    aktív tag

    válasz hkari #13685 üzenetére

    Szerintem ez nagyon sok :) A minap' felkeresett egy biztosító ahol kiszámolták hogy óránként 2 Ft -ért biztosítanak engem.. ugyan ez a szemlélet , minthogy csak egy gombóc fagyi nekem annyit megér stb stb.. igen.. 2 Ft az nem pénz.. napi 48 Ft -ból még egy kv se jön ki.. :) :)

    De ha nézzük egy RED NAS hdd élettartamát , jó esetben nem hónapra levetítve használunk egy HW hanem mondjuk egy ilyen NAS 3-4 évig lazán üzemel ezért is van általában 3-5 év garancia az ilyen merevlemezekre..

    Esetedben.. ez havonta 50,4 kWh * 37 Ft = 1864 Ft * 12 hónap = 22.300 Ft * 4 év = 90.000 Ft

    Esetemben.. ez havonta ~ 10 kWh * 37 Ft = 370 Ft * 12 hónap = 4400 Ft * 4 év = 17.600 Ft

    Azért 72.000 Ft már nem kis összeg szerintem ha csak a HW nézzük .. már megvan belőle az újabb merevlemez csere ha letelt a garancia idő.. pl. meg itt a szemlélet a lényeg miért fizessek plusz 72e Ft .. ez csak ez a téma.. de pl. aki így gondolkodik az mindenben ilyen.. szerintem az embereknek évi 1-200.000 Ft folyik ki úgy , hogy nem foglalkoznak vele.. ami lehet nem sok.. de az mondjuk 10 éves ciklusban már 2 millió :)

    Egy esetben aláírom , HA szükséges a teljesítmény.. ténylegesen.. akkor kár ilyet számolni.. ha Plex-el transzkódolsz pl folyamatosan.. vagy az ilyen "J" -s proci.. ami 10W fogyaszt.. folyamatosan 70-80 % pörög.. akkor tényleg venni kell nagyobbat..

    De pl. nekem.. webszerver , plex ( transzkód nélkül ) , fileserver , ftp server , backup és 1 virutál win7 fut ratja a proci meg ott röhög 30-40 % -on...

    Ti mit használtok amihez ekkora teljesítmény kell ? Amire nem elég egy 2148 -es passmark számú proci ? nekem van még 3 nasom.. az egyik egy D510MO ... intel Atom 652 passmark... és 5.2 DSM és az is bőven jó minden re .. szóval nem értem .. :)

Új hozzászólás Aktív témák