Új hozzászólás Aktív témák

  • itanczos

    senior tag

    válasz peterk #10201 üzenetére

    Igen, bocsánat, mdadm akart lenni!

    Igen, valóban nem sok értelme van a raid-lvm-btrfs-nek, de ezt a Synology-nak mondd! :)
    A raid és az lvm automatikus, a btrfs-t pedig a snapshot-ok miatt választottam.

    Már volt egy kis pitty-putty, mikor átálltam NAS4FREE-ről xpe-re, akkor simán összerakta az ubuntu a raid-et és az lvm-et is az említett paranccsal.

    Az md elnevezések stimmelnek ubuntu alatt is! Bár érdekes, mert az md0 és m1-et nem rakja össze automatikusan!

    Egyébként mindkét disk bent volt, amikor próbáltam.

    Most elővettem a régi disk-et és rádugtam egy live ubuntu-ra. A raid feláll, még ha fél lábbal is.
    Viszont ezt az lvm restore-t nem tudom megoldani! :(
    Itt találtam erre megoldást.

    Viszont nekem nem fut le a pvcreate parancs:
    # pvcreate --uuid "QwZF9M-An4Y-ygs6-AHd3-Zzvo-2i5e-rhibcN" --restorefile /etc/lvm/archive/vg0001.vg /dev/md3

    Azt írja, hogy:
    # pvcreate --uuid QwZF9M-An4Y-ygs6-AHd3-Zzvo-2i5e-rhibcN --restorefile /etc/lvm/archive/vg1001_00000-644137711.vg /dev/md3
    Couldn't find device with uuid QwZF9M-An4Y-ygs6-AHd3-Zzvo-2i5e-rhibcN.
    Physical extents end beyond end of device /dev/md3.
    Format-specific initialisation of physical volume /dev/md3 failed.
    Failed to setup physical volume "/dev/md3".

    Vagyis nagyobb a létrehozandó fizikai kötet, mint a partíció... :W

    Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

Új hozzászólás Aktív témák