Új hozzászólás Aktív témák

  • Atomgeszi

    veterán

    Hali!

    Olyan kérdésem lenne, sajnos az összefoglaló nem barátom, mert nem jók a linkek:
    Otthoni hálózatok kiépítése, internetmegosztás, routerbeállítások (függetlenül attól, hogy vezetékes, vagy vezeték nélküli hálózat): [link]
    Különös tekintettel az első hozzászólásra: [link]

    Ezekre gondoltam.

    Na mindegy. Szóval Tarr net van itthon.
    Viszont a 30 cm falakon nem nagyon jön át rendesen a jel. Ezért a padláson keresztül UTP kábellel szeretném továbbítani egy másik routernek a jelet, illetve hátra a melléképületnek szintén vinnék egy UTP-t szintén egy routerrel.
    Ok, nem olyan nagy szám router egyik sem, ha nem válik be veszek másikat, de a szobában lévő 10mbyte/s elég lelombozó. Úgy találtam őket a régi kacatok között. Az egyik egy Tp-Link WR340GD. Ennek az elméletije 54 Mbit/s wifin. Ez hátra a melléképületekhez bőven elég lenne.
    A másik egy huawei b593s-22. Ez sem egy acélos valami. Ez nem tudom, hogy mennyit tudhat így.

    A szobába mondjuk jó lenne, ha a 200 megás netet ki tudnám használni, mert borzalmas a 10, ami eljön ezeken a vastag falakon. :Y
    Akkor oda max vennék valami jobb routert. De akkor ez így működhet, hogy összekötöm a két routert UTP kábellel és ennyi? Miket kell még beállítani,hogy továbbítsa a netet? :R
    Meg mindjárt router ajánlatot is elfogadok akkor.

    Padláson lenne a router, esetleg még le tudom dugni csövön a szobába, ha a padláson melege lenne( ki van építve a cső elvileg, az egyiken a TV jön, de az nincs a szobában, mert felesleges, a másik üres cső).

    Köszönöm .

Új hozzászólás Aktív témák