Új hozzászólás Aktív témák

  • handbrake

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítségeteket kérném.

    Tavaly összehoztam egy egész "jól" működő, stabil rendszert.
    3 db Ubiquiti Nanostation 5 antennával.
    A lényege, hogy A helyről B helyre és B helyről C Helyre lőtte a netet. ( távolság légvonalban 200 - 300 méter )
    Müködött a rendszer szépen úgy, hogy a B-ben 1 antenna volt csak ( az vette a jelet A-tól és lökte tovább C-be úgy, hogy közbe B helyen is neteztem). Így C-helyen igen gyér volt a sebesség, illetve a böngészés is néha néha belassult B és C helyen. ( 40 mhz kommunikáltak, 108 Mbps maximummal, 5 ghz)

    Idén sikerült vennem egy 4-ik antennát, ami Nanostation 5M ( újabb típus), dupla UTP. Amelyet be is állítottam a B helyre és UTP-vel összekötve a már ott lévőt ami innentől kezdve csak C adatforgalmával foglalkozik.

    Meglepődve tapasztaltam, hogy az A helyen lévő "régi" Nanostation 5 AP WDS-ben 40 mhz-re állítva sugároz, a B-ben lévő ÚJ Nanostation 5M nem látja. Mind a két helyen az antennán a jelerősség fullos. Csak akkor ha A helyen lévőt 20 mhz sugárzásra állítom 54 Mbps maximum sebesség.
    Ilyenkor minden flottul megy, a böngészés villámgyors, viszont a letöltési sebesség 20-25 Mbps maximum. ( Tudom, hogy a WDS bridge miatt felezi és nem is lehet ennél nagyobb).

    A kérdés az, hogy a fenébe lehet, hogy nem látja a Nanostation 5M a Nanostation 5 által sugárzott 40 mhz jelet? :W

    Vagy antenna csere A helyen is egy újabb fajta Nanostation 5M-re?

    A cél az lenne, hogy lehetőség szerint az A helyen lévő 100 Mbps- ből 50-60 átjusson legalább a B helyre.

    Köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák