Új hozzászólás Aktív témák

  • andatti

    senior tag

    válasz Gubek-Einste #40266 üzenetére

    Köszi a választ, ismét...
    Ma beszéltem a zárt flotta ügyfélszolgálatával, és jól le is lombozódtam...
    A full mobilinternet rendelése nem változtat az alap besorolásomon, azaz nem leszek VIP, ebből következik, hogy a listában levő routerek túl drágák nekem, + közölte, hogy náluk csak modemet tudok venni, routert nem. Bár annyi remény maradt, hogy a konkrét rendelés leadásnál majd egy szakemberrel beszélhetek az eszköz kiválasztását illetően. Ami a választható modemet illeti, mindhárom ügyfél kategóriában az összes 0 Ft-ba kerül... De "újszerűt" nem akarok venni, ha már így-is, úgy-is, mindegyik 0 Ft... Csak újat és akkor olyat, ami a 150 Mbs-t tudja, ha már ennyi az elméleti maximum, kisebbnek nem látom értelmét, még úgy sem, hogy az eltérő viszonyok és leterheltségtől függően (valószínűleg) úgysem fogja elérni az elméleti maximumot a letöltés...
    Szóval vagy Alcatel L850, vagy Huawei E3272... Ebből a kettőből választhatok. /06.26-tól visszavonásig és a készlet erejéig érvényes/ Én az utóbbira hajlok inkább, bár listaáron is csak 3000 Ft különbség van köztük... Ti melyiket javasoljátok?
    Vagy saját költségen veszek egy kompatibilis routert, vagy olyat, amiben van sim foglalat, hasonló árban... és akkor nincs gond a kompatibilitással a modemmel...Esetleg javaslat routerre? Igaz, azt elfelejtettem megkérdezni, hogy ha nem kérek modemet/router-t, akkor is 2 év hűséggel lehet csak szerződni, mert most úgy néz ki, hogy fel sem mondhatom majd a szerződést, ha nem működne, akkor sem... :(

    Írod:
    a jelenlegi router-ed elég jó és CFW alatt mobilnet képes, ismert típus.
    De, ha a meglevő router usb-jébe dugom a kapott modemet, akkor felléphetnek kompatibilitási problémák is. (nem bízom abban, hogy a CFW frissítés? után a választott típussal is fog tudni működni...)
    Usb hubbal már megjártam korábban, hiába kapott külön áramot, nem ért semmit, mert eldobta lépten-nyomon, bármit tettem rá. Igaz, ami most a házba van dugva és a monitor elé felvezettem usb hosszabbítót, az is ráz, meg a ház is...
    A CFW feltevésben, (ha végül ez a verzió lesz a nyertes) biztos fogok segítséget kérni... :) :U

    "Az USB port osztható egy hub-bal, 1 TB-s HDD-t simán kezelni tud."
    Ez jó hír, mert, ha vennék egy 2 Tb-ost, 25-ért, akkor azt ráköthetném, az 500 Gb-os meg menne a tv-hez...
    Megvalósítható ötlet a router-ek sorba kötése is, ebben az esetben a másodlagost ajánlatos AP/Switch módba tenni így egy alhálózatot használni.
    Ha vennék egy általatok javasolt asztali, vagy hordozható, (sim foglalatos, vagy usb-s modemet kompatibilis módon fogadni képes) routert, akkor az lenne az elsődleges, és a most meglevő lenne a másodlagos, amit fizikailag is "hátrébb tennék a lakásban, hogy a hatókör kiérjen a ház hátsó részére és a kertbe is...
    /Mondjuk láttam egy tesztet, hordozható routerre, de itt is "összezavart" az, hogy "csak" 3G-t emlegettek/írtak, és a netet böngészve (ár összehasonlító oldalak, ebay, stb.) is többnyire csak olyat találtam... Pedig elég nagy a különbség, számomra mint laikus...
    Illetve, ha már ennyire fárasztottam az olvasót/fárasztottalak a hségeimmel, annyi még ide kívánkozik, hogy most a win7-es oprendszerű PC-n a hálózati kapcsolatoknál "csak" 100 Mbps-van, azaz akkor a PC sem tudná kihasználni a mobilinternet elméleti maximális sávszélességét? (ami ugye 150 megabit) De azt se értem, hogy internetre a routernél írja a 150-et, vagy a 300-at, de wlan, vagy lan-nál csak 100-as érték van megadva... nem értem...

Új hozzászólás Aktív témák