Új hozzászólás Aktív témák

  • Gózika

    újonc

    válasz And #39384 üzenetére

    Köszönöm! Sokat segítettél!

    Monitorozni csak a vett jel erősségét tudom dBm-ben. Az ugrál, onnan tűnt fel, hogy nem stimmel valami. A jelzése pedig egybevágott a wifi kapcsolat aktuális minőségével.

    A vételi erősítés túlvezérlés, meg a gerjedés érdekesnek tűnik.
    Kicsit pontosabban leírom:
    Két eszköz van. Egyik a gépen, a másik a kezemben.Mindkettőn két antenna kimenet.
    Mindkettőnél csak az egyik kimenetre lett erősítő rakva.
    Amíg csak a kezemben lévő eszközön volt erősítő, addig minden rendben volt.
    Ahogy a gépre is felkerül, akkor csak kis jelerősségnél (és nagy bithibaaránynál) kezdett el kapcsolgatni ide-oda.

    Ennek alapján a vételi túlvezérlést kizárnám, mert az gondolom inkább erősebb vételi jelszintnél érdekes.
    A gerjedés viszont gyanús. Mivel a gépen lévő mindkét antenna egymásra is teljes erővel sugároz, plusz a diversity átkapcsoló nem megszakít, csak jelentősen csillapít, így akár össze is gerjedhetnek.
    Ez lehetséges, hogy csak nagyobb távolságon jön elő, mert a gép wifi adója játszik a jelerősséggel. Tudja azt vezérelni. Azt még pontosan nem derítettem ki, hogy a jelerősségtől függ-e ez, de pl. a motorok indításától függ az biztos.
    Azt fogom kipróbálni, hogy mindkét egységről le fogom venni a nem erősített antennát. Aztán kiderül, hogy mi újság... Gondolom érdemes lehet lezárni egy 50ohm-os lezárással is? Vagy elég csak leárnyékolni a csatlakozót?

    Egy kérdés még nem tiszta nekem:
    A diversity átkapcsol másik antennára, ha vételkor a bithibaarány túl magas. S ott is számol bithibaarányt? S a kettő alapján marad, vagy kapcsol vissza az előző antennára?
    Mi alapján kapcsol át? Mit csinál, ha rosszabbra kapcsol? Milyen sűrűn teszi ezt?
    Az adó gondolom ugyanazon az antennán fog működni, amin jobb volt a vétel.
    Gondolom ez firmware függő, de mi az általános?

Új hozzászólás Aktív témák