Új hozzászólás Aktív témák

  • Lekszluthor

    újonc

    Sziasztok!
    Adott egy Windows server 2011 standard.
    Töröltem néhány fájlt a Windows/temp mappából a lomtárba, kevés lemezterület végett. Újraindítottam a servert, ezután minden rendben működött. Nem hiányoztak a fájlok sehonnan. De ennek ellenére sem akartam törölni őket, ezért visszaállítottam őket a lomtárból, majd át akartam helyezni őket egy másik meghajtóra biztonsági mentés céljából, hogy majd pár nap után töröljem. Na és itt akadtam el. A windows elvette a fájlok hozzáféréséhez szükséges jogosultságokat a visszaállítás után. A biztonság fül alatt nincs senki, és az objektumoknak nincs tulajdonosa. Sem törölni, sem áthelyezni nem engedi őket. Ha egy fájlnak adok tulajdonost, majd a biztonság fül alatt jogosultságot, akkor azt teszek vele amit akarok, de több száz fájlról van szó, és nem tudom, hogy hogyan állítsam vissza mindezt csoportosan. Ha a komplett temp mappán cserélem le a tulajdonost és bepipálom “A tulajdonos cseréje az altárolókon és az objektumokon is” az valószínű megoldaná a problémám, de ezzel nem kavarok be a rendszernek? Jelenleg a bejelentkezett felhasználó nevemet mutatja tulajdonosnak a temp mappán, nem a system-et. Azoknál a fájloknál amik nem kerültek törlésre, pedig a system-et. Állítsam be magam a komplett mappán tulajdonosnak, vagy inkább a systemet? Valakinek ötlet? Vélemény?

    Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák